Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, alfa.lt, BNS   |   2020-02-10

Šiaurės vakarų Europoje dėl audros Ciara atšaukta šimtai skrydžių

  
Šiaurės vakarų Europoje dėl audros Ciara atšaukta šimtai skrydžių
© twitter nuotrauka

Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje sekmadienį siautėjusiai audrai Ciara pasiekus šiaurės vakarų Europą, regione pirmadienį buvo atšaukta šimtai skrydžių ir traukinių reisų.

Įvairiuose Šiaurės Prancūzijos rajonuose paskelbtas oranžinis pavojaus lygis. Be elektros liko 130 tūkst. namų. Ciara pirmadienį per Prancūziją slenka į pietus.
Meteorologijos tarnyba „Meteo-France“ praneša apie 130 km/val. vėjo gūsius pakrantėje ir prognozuoja, jog vėjas gali įsismarkuoti iki 200 km/val.
 
Gelbėjimo tarnybos 31 departamente praneša apie nuverstus medžius ir elektros stulpus bei nuplėštus namų stogus.
 
Didžiojoje Britanijoje, kuriai sekmadienį teko didžiausias audros smūgis, pavojus iki šiol nebuvo atšauktas ir meteorologijos tarnyba įspėja apie stiprų vėją, liūtis bei sniegą.
 
„Nors audra Ciara tolsta, tai nereiškia, jog prasideda ramesnis orų laikotarpis“, – pareiškė tarnybos meteorologas Alexas Burkillas.
„Oro sąlygos tebebus labai nemalonios“, – pažymėjo jis ir įspėjo, jog „negalima atmesti pūgų galimybės“.
 
Sekmadienį vakare elektros Didžiojoje Britanijoje vis dar neturėjo 62 tūkst. namų, pranešė Energetikos tinklų asociacija.
 
Buvo atšaukta arba atidėta dešimtys skrydžių, o geležinkelių bendrovės, paraginusios keleivius atsisakyti kelionių, apribojo reisų skaičių bei traukinių greitį.
 
Tačiau sekmadienį sustabdytas keltų eismas tarp Didžiosios Britanijos Doverio ir Prancūzijos Kalė pirmadienio rytą buvo atnaujintas. Airijoje, kurioje dėl potvynių pakrantės regionuose grėsmės buvo paskelbtas oranžinis pavojaus lygis, be elektros liko 10 tūkst. namų, ūkių ir įmonių.
 
Oranžinis pavojaus lygis taip pat buvo paskelbtas Belgijoje. Atšaukta apie 60 skrydžių į Briuselį ir iš jo. Sostinėje pranešama apie nuvirtusius medžius ir pastolius.
 
Taip pat buvo apgadinti kai kurie pastatai, tačiau aukų ir sužeistųjų nėra.
 
Dėl galingų vėjo gūsių saugumo sumetimais automatiškai išsijungus vėjo turbinoms, neveikia Belgijos pakrantėje įrengtos vėjo jėgainės. Vokietijoje buvo laikinai sustabdytas eismas pagrindinėmis traukinių linijomis.
 
Audra buvo tokia smarki, jog „sekmadienio naktį buvome priversti visiškai sustabdyti eismą pagrindinėmis traukinių linijomis“, naujienų agentūrai AFP pareiškė geležinkelių operatorės „Deutsche Bahn“ atstovas spaudai Achimas Staussas.
 
Atslinkus audrai, keliems Vokietijos oro uostams teko atšaukti dalį skrydžių. Vien Diuseldorfe buvo atšaukta 120 skrydžių.
 
Atšaukti arba atidėti kai kuriuos skrydžius taip pat teko Frankfurto, Berlyno, Miuncheno, Kelno ir Hanoverio oro uostams.
 
Amsterdamo Schipcholo oro uoste – trečiame judriausiame Europoje – buvo atšaukta apie 240 atvykstamųjų ir išvykstamųjų skrydžių.
  

Žymos: Audra, Orai, Skrydžiai, atšaukti skrydžiai, Ciara

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kambarį nuomojanti šeimininkė klausia jaunos nuomininkės:
– O kodėl tavo brolis nebeužeina?
– Tas bjaurybė susirado kitą seserį.