Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Metro.co.uk   |   2019-05-03

1 ir 2 pensų monetos bei 50 svarų banknotai apyvartoje liks

  
1 ir 2 pensų monetos bei 50 svarų banknotai apyvartoje liks
© Pixabay.com

Visai neseniai Jungtinės Karalystės vyriausybė svarstė iš apyvartos išimti 1 ir 2 pensų monetas bei 50 svarų banknotus. Tačiau tokio sprendimo buvo atsisakyta, rašo Metro.co.uk.

Philipas Hammondas, JK Iždo kancleris patvirtino, kad atsisakyti minėtų gynųjų pinigų kol kas neketinama, mat tam labai prieštarauja smlukaus verslo atstovai, labdaros ir vyresnio amžiaus žmonių bei pažeidžiamų asmenų organizacijos. Vyriausybė patyrė nemažą jų spaudimą apyvartoje išlaikyti minėtas monetas ir banknotus.
Kodėl buvo svarstoma galimybė atsisakyti 1 ir 2 pensų monetų? Pasak vyriausybės, dėl itin mažos paklausos jų išlaikymas nėra efektyvus ir ganėtinai brangus. Kaip dėl 50 svarų banknotų? Ši kupiūra nusikaltėlių yra labai dažnai naudojama pinigams plauti.
 
Sužinojus, kad didelė dalis JK gyventojų, apie 2,2 mln. dažniau už paslaugas ir prekes atsiskaito grynaisiais pinigais nei banko kortelėmis, šiuos pinigus iš apyvartos išimti atsisakyta nenorint sukelti chaoso ir nepatogumų žmonėms staiga pereinant prie skaitmeninių atsiskaitymo būdų. 
 
JK, rodos, norėjo pasekti kitų šalių, tokių kaip Australija, Brazilija ir Kanada pavyzdžiu, mat šiose šalyse smulkių monetų atsisakyta sėkmingai.
 
Kadaise JK už prekes ir paslaugas buvo įmanoma atsiskaityti ir pusės penso monetomis, tačiau 1984-aisiais, supratus, kad jų išlaikymas yra gerokai didesnis, nei monetos yra vertos, jos buvo išimtos iš apyvartos.
  

Žymos: Vyriausybė, Pinigai, Monetos, banknotai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pareina Petriukas iš mokyklos ir sako mamai:
– Aš tau suskaičiuosiu iki dešimt, gerai?
– Na, skaičiuok...
– 1 3 4 5 6 7 8 9 10.
– O kur dvejetas? – klausia mama.
– Pažymių knygutėje...