Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   „Metro"   |   2015-06-16

Apie mokesčių vengimą išduodantiems skundikams – daugiau pinigų

  
Apie mokesčių vengimą išduodantiems skundikams – daugiau pinigų Mokesčių vengiantieji turėtų pasisaugoti – skundikams už informaciją bus mokama daugiau.
Daugiau žmonių skambintų paskūsti sukčių, jei maksimalus tūkstančio svarų atlygis už vertingą informaciją būtų padidintas.

Nuoskaudą laikantys buvę mylimieji ir suirzę buvę darbuotojai iš Anglijos mokesčių priežiūros tarnybos (angl. HM Revenue and Customs) pernai už mokesčių vengiančių sukčių paskundimą gavo rekordinę sumą pinigų.

Jungtinės Karalystės mokesčių inspekcija informatoriams už žinias apie mokesčius vengiančius mokėti skundikus sumokėjo 600 tūkst. svarų. Kaip pranešė dienraštis „Metro” tai yra 50 proc. pinigų daugiau nei užpernai.
„Didesnis visuomenės informavimas lėmė tai, kad buvę darbuotojai ar sutuoktiniai pasinaudojo proga pranešti apie mokesčių vengiančius sukčius,” – sakė teisininkas Adamas Craggas, kurio įmonės atliktas tyrimas ir parodė, kiek pinigų už informaciją gavo skundikai.
 
Karštoji linija, kuria galima pranešti apie sukčiavimą, buvo įkurta 2006-aisiais. Pernai į ją paskambino 10 tūkst. informatorių.
 
Tačiau tokio nesąžiningų mokesčių mokėtojų gaudymo būdo šalininkai tikina, kad dar daugiau žmonių skambintų paskūsti sukčių, jei maksimalus tūkstančio svarų atlygis už vertingą informaciją būtų padidintas.
 
Anglijos finansų ministras Georgas Osborne’as yra pasiryžęs iš sukčių atgauti mažiausiai penkis milijonus nesumokėtų mokesčių, tačiau tik maža dalis karštąja linija paskambinusių skundikų iš tiesų gavo piniginį apdovanojimą.
 
Pavyzdžiui, Amerikoje, slapti informatoriai už savo paslaugą gauna apie trečdalį sumos, kurią valstybei pavyksta atgauti iš sukčių.
 
Mokesčių inspekcija sakė neturinti duomenų, kiek nesumokėtų mokesčių jai pavyko atgauti su informatorių pagalba.
  

Žymos: Mokesčiai, Sukčiavimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Antanai, ar man ši beretė tinka?

– Brangioji, aš tau pasakysiu tiesiai: tau jau viskas tinka!