Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   2014-02-17

Apmokestins nesveiką maistą?

  
Apmokestins nesveiką maistą? Politikai norėtų apmokestinti traškučius ir saldžius bei energetinius gėrimus.

Politikai ketina apmokestinti nesveiką maistą ir gėrimus. Seimo narys Kęstutis Masiulis pateikė pasiūlymą Sveikatos apsaugos ministerijai, kuriame siūloma papildomai apmokestinti traškučius, saldžiuosius bei energetinius gėrimus. Ministerija tokiam pasiūlymui pritarė ir tvirtino, kad Seimas taip pat turėtų jį svarstyti kaip alternatyvą jau apsvarstytų naujų mokesčių įvedimui.

 Konservatorius K. Masiulis mano, kad toks pasiūlymas galėtų būti įvestas vietoje automobilio mokesčių. Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis ir K. Masiulis išsakė vieningą nuomonę: siūlomas automobilių mokestis socialiai neteisingas, nes jis skaudžiai paliestų silpniausias socialines grupes ir, žinoma, pačius pensininkus.
V. Andriukaitis taip pat teigė, kad nesveikų maisto gaminių ir gėrimų žala sveikatai įrodyta: tai ne tik viršsvoris, bet ir lėtinės ligos, dėl kurių ilgainiui žmogus gali susirgti gyvybei pavojingomis ligomis. Taigi tam tikros brangesnės prekės sumažintų jų vartojimą. Tai būtų ir prevencinė priemonė, leidžianti valstybei sutaupyti pinigų, kurie išleidžiami nesveiko maitinimosi sukeltų ligų gydymui.
 
Primename, jog Vyriausybės darbo grupė nutarė teikti Seimui pasiūlymą dėl automobilių mokesčių įvedimo taip tikėdamasi surinkti dalį reikalingos sumos per krizę nurėžtų pensijų grąžinimui.
 
„Tiesa“ jau rašė, kad iki 1,5 l tūrio automobiliai būtų apmokestinami 90 Lt metiniu mokesčiu, o 1,5-2 l – 170 Lt. Kuo didesnis automobilio tūris, tuo ir mokestis didesnis. Štai 2-2,5 l tūrio automobilio savininkas mokėtų 240 Lt, iki 3 l- 310 Lt, iki 3,5 l – 380 Lt, iki 4 l – 450 Lt, iki 5 l – 520 Lt, daugiau nei 5 l – 590 Lt.
 
Mokestis numatomas ir kitai motorinei transporto priemonei – motociklui. Iki 0,5 l darbinio variklio tūrio motociklo savininkas per metus turėtų mokėti 70 Lt, 0,5-1 l – 130 Lt, 1,1,5 l – 190 Lt, daugiau nei 1,5 l – 250 Lt.
 
 
  

Žymos: Mokesčiai, Pensijos, Lietuvos Seimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikinas rūpinasi panele:
– Na, kas atsitiko, ko taip raudi?
– Mano tėvai ne... nenori, kad mes su... susitikinėtume!
– Nesisielok, – guodžia ją vaikinas. – Aš susirasiu kitą panelę.