Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

This is money ir Tiesa.com. inf.   |   2012-01-17

D.Britanijoje lėtėja kainų augimas, tačiau ar kas nors tai pastebi?

  
D.Britanijoje lėtėja kainų augimas, tačiau ar kas nors tai pastebi? Statistikai skelbia, kad gruodį mažėjo kuro kainos.

Infliacija Didžiojoje Britanijoje per gruodį sumažėjo vienu procentu iki 4,2 %. Daugiausia prie to prisidėjo per neįprastai anksti prasidėjusius išpardavimus sumažintos drabužių kainos, prekybos centrų kainų karai ir šiek tiek sumažėjusios kuro ir dujų kainos.

Nacionalinės statistikos biuras pranešė, kad vartotojų kainų indeksas sumažėjo daugiausia per dvejus metus nuo 2008-ųjų gruodžio, kai Jungtinėje Karalystėje prasidėjo recesija ir buvo sumažintas pridėtinės vertės mokestis (PVM).
Nors infliacija dar yra gerokai didesnė už Anglijos centrinio banko nustatytą 2 % proc. ribą, bet bankas tikisi, kad šiemet ją pavyks gerokai sumažinti. Infliacijos mažėjimui įtakos turės lėtai besisukantis ekonomikos variklis. Be to, pernai sausį pakeltas PVM staigiai išpūtė kainas, o šiemet mokesčių šuolių nebuvo.
 
Nors naftos produktų, dujų, drabužių ir avalynės kainos gruodį sumažėjo, tačiau išaugo automobilių draudimo ir mobilaus ryšio operatorių paslaugų kainos. Infliaciją žemyn turėtų pastūmėti ir didžiųjų energetikos bendrovių sprendimas sumažinti dujų ir elektros kainas. Apie tai energetikai pranešė praėjusią savaitę.
 
  

Žymos: Anglija, Verslas, Mokesčiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tam, kad naujo Radži albumo žmonės neišmestų vos jį perklausę, rinkodaros specialistai ant jo užlipdė autobusų grafikus ir 2013 metų kalendorių. O tam, kad padidinti pardavimus, jį įrašė į CD-RW diskus.
*****