Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   thelocal.com   |   2014-02-03

Kiek ispanams kainuoja karalius?

  
Kiek ispanams kainuoja karalius? Ispanijos būsimas karalius Felipe ir jo žmona Letizia per metus gauna 248 rūkst. eurų algą.

Ispanijos karalius Don Juan Carlosnusprendė nepaisyti karališkojo etiketo ir viešai atskleidė savo artimųjų algas, kurios daugelį metų laikytos viena Ispanijos paslapčių. Karalius paviešino, kiek mokama jo žmonai karalienei Sofijai ir jo marčiai, Princesei Letizia‘i, pranešė portalas thelocal.com.

 Tai pirmasis toks atvejis, kai 76-erių karalius išplatino viešą pareiškimą, kuriame teigiama, kad atlygis už atstovavimą šaliai yra fiksuotas ir tiksliai nurodoma, kiek mokama karalienei, ir kiek princesei bei kitiems šeimos nariams.
Karalienė Sofija šiais metais gaus beveik 132 tūkstančius eurų, o būsimai karalienei Princo Felipe‘o žmonai Letizia‘i –102 tūkst. eurų per metus. Anksčiau šis atlygis didžiąja dauguma priklausydavo nuo to, kiek karališkieji asmenys išleisdavo atlikdami savo pareigas, tačiau dabar jie gauna fiksuotas sumas.
 
Pats karalius per metus uždirba šiek tiek daugiau nei 292 tūkstančius eurų, pusė tiek – jo sūnus Felipe, kuris ateityje užims tėvo sostą. Karaliui ir jo įpėdiniui bei šeimos nariams mokama iš valstybės biudžeto. Pastaraisiais metais išmokos sumažėjo, nes karalius ir princas sutiko dėl krizės susimažinti savo atlygį 2 proc.
 
Praėjusiais metais jo didenybė Don Juan Carlos turėjo sveikatos problemų. Iš valstybės iždo jam buvo apmokėtos operacijos. Ataskaitoje buvo nurodyta, kad trejos klubo ir nugaros operacijos kainavo 165 tūkstančius eurų.
 
Per šiuos metus rūmams ir karališkiems asmenims išlaikyti bus skirta 7,7 mln. eurų. Pirmąsias finansines ataskaitas rūmai pateikė praėjusių metų balandį, kai ėmė kristi karališkosios šeimos populiarumas.
  

Žymos: Politika, Ispanija, Mokesčiai,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

-Petriuk, kodėl geri tiek vandens?
-Suvalgiau obuolį.
-Na ir kas?
-Prieš tai jo nenuploviau tai bent dabar nuplausiu.