Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-04-11

Milijonams žmonių JK brangsta dujos

  
Milijonams žmonių JK brangsta dujos
© pixabay nuotr.
Maždaug 4 milijonai kompanijos klientų visoje JK pajus dujų kainų augimą.
Esame nusivylę šiuo kompanijos pranešimu. Vartotojai jau ir taip moka daugiau nei pridera. JK energetikos ministrė Claire Perry

Didžiausias Jungtinės Karalystės dujų tiekėjas verslui ir gyventojams – bendrovė „British Gas“ – paskelbė apie kainų didinimą, o tai namų ūkius dar labiau apkraus papildomomis išlaidomis.

Ši bendrovė JK dujomis aprūpina milijonus namų visoje šalyje ir yra didžiausia energetikos sektoriaus kompanija.
Jau nuo kito mėnesio dalis jos klientų sulauks 5,5 proc. didesnių sąskaitų, kurios pasieks apie 4,1 mln. vartotojų. Teigiama, kad kainų augimo paliesti namų ūkiai dujoms per metus privalės išleisti papildomus 60 svarų sterlingų.
 
Į šią „British Gas“ žinią jau sureagavo JK energetikos ministrė Claire Perry, šį verslo sprendimą pavadinusi „nepagrįstu“.
 
„Esame nusivylę šiuo kompanijos pranešimu. Vartotojai jau ir taip moka daugiau nei pridera“, – sakė ministrė.
 
Tačiau verslininkai dėl kainų didinimo kaltina ir politiką. Anot jų, įkainius teko didinti ne tik dėl išaugusios didmeninės dujų kainos, bet ir valstybės vykdomos atsinaujinančios energijos politikos, pagal kurią alternatyvios energijos naudotojai iš šalies biudžeto gauna įvairias subsidijas. Tam valstybė pinigų esą gauna būtent mokesčių mokėtojų sąskaita.
Energetikos ekspertai baiminasi, kad po šio „British Gas“ pranešimo jos pavyzdžiu paseks ir kiti „didžiojo šešeto“ nariai – didžiausi šalies energijos tiekėjai.
 
„British Gas“ dėl savo kainų politikos gerokai nukentėjo 2016-ųjų birželį, kai pasibaigus fiksuotoms sutartims kompaniją dėl netinkamų tarifų paliko apie 250 tūkst. vartotojų.
 
  

Žymos: Dujos, Dujų kaina, british gas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmogelis skundžiasi savo draugams:
- Tie rujojantys bei miaukiantys katinai mane visiškai iš kantrybės išvedė! Aš net savo šunį ant jų užsiundžiau...
- Ar sėkmingai?
- Ai, velniop tuos katinus... Gal kam šuniukų reikia?