Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-04-26

Nuo prievartautojo pastojusios moterys vaiko pašalpos negaus

  
Nuo prievartautojo pastojusios moterys vaiko pašalpos negaus
© Flickr.com
Prievartautojo vaiką auginančios mamos turės įrodyti, kad buvo išprievartautos.
Pašalpa automatiškai nebus pradėta mokėti mamoms, auginančioms trečią, iš prievartos gimusią atžalą.

Jungtinės Karalystės (JK) premjerė, kalbėdama apie vaikų pašalpas, pareiškė, kad nuo prievartautojo pastojusioms moterims, norinčioms gauti vaiko pašalpą, reikės įrodyti, kad jos buvo išprievartautos.

 Theresos May teigimu, prievartautojų aukų reikalauti pateikti nusikaltimo įrodymus, jei pastojo nuo užpuoliko ir nori gauti trečio vaiko pašalpą, yra visiškai teisinga. Įsigaliojus dviejų vaikų politikai, kuomet už trečią atžalą nebemokama vaiko mokesčių pašalpa, ji automatiškai nebus pradėta mokėti mamoms, auginančioms trečią, iš prievartos gimusią atžalą.
Premjerė sakė, jog reikalauti aukų užpildyti specialią formą bei įrodyti prievartą yra tinkama bei pavadino tai „sąžiningumo principu“. Debatų Parlamento rūmuose metu Škotijos politikas Chrisas Stephensas paprašė ministrės pirmininkės patvirtinti, kad jokia organizacija Škotijoje nesutiks padėti moteriai užpildyti aštuonių puslapių formos „kodėl mano vaikas – prievartos vaisius“.
 
Tuo tarpu T.May gynėsi, esą šis jautrus klausimas labai gerai apsvarstytas, buvo konsultuojamasi su specialistais ir toks yra galutinis sprendimas. Premjerė tikina, kad taip nutarta dėl vienos priežasties, esą moterys gali išnaudoti pašalpų sistemą apsimesdamos, kad buvo išprievartautos ir kūdikio tėvas užpuolikas. Jei moteris nesugebės to įrodyti, pašalpa už trečią vaiką nebus mokama.
 
  

Žymos: Pašalpos, Vaikai, Nusikaltimai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kas yra blogiau už dramblį porceliano parduotuvėje?
– Ežys prezervatyvų fabrike!