Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2015-10-01

Nuo šiandien už rūkymą prie vaikų - baudos

  
Nuo šiandien už rūkymą prie vaikų - baudos Nuo spalio pirmos dienos įsigalios rūkymo draudimas automobiliuose.

Blogos naujienos rūkoriams. Nuo šiandien, 2015 m. spalio 1 d., sugalvoję užsidegti cigaretę veždami vaikus į mokyklą, galite sulaukti 50 svarų baudos, - pranešė naujienų portalas standard.co.uk.

Šiuo nauju įstatymu siekiama apsaugoti vaikus nuo pasyvaus rūkymo, kuris gali sukelti tokių rimtų sveikatos sutrikimų, kaip meningitas, vėžys, bronchitas ir plaučių uždegimas.
„Maždaug trys milijonai vaikų pakeliui į mokyklą kenčia nuo pasyvaus rūkymo, – tai kelia didelį pavojų sveikatai. Mes žinome, kad daugelis vaikų gėdijasi ar bijo paprašyti suaugusiųjų nerūkyti, todėl šis įstatymas yra labai svarbus ir gali padėti apsaugoti vaikus nuo pasyvaus rūkymo sukeliamos žalos“, - sakė visuomenės sveikatos ministrė Jane Ellison.
 
Automobilyje rūkantys vairuotojai neišvengs baudos ir tuo atveju, jei langai ar stoglangiai bus atidaryti. Kabrioletų vairuotojai nebus baudžiami, jei stogas ir galinis langas bus visiškai nuimti. Tačiau naujasis įstatymas elektroninių cigarečių rūkyti nedraudžia.
 
Įstatymas galios visiems Anglijos ir Velso vairuotojams, taip pat ir 17-mečiams vairuotojams bei laikiną vairuotojo pažymėjimą turintiems asmenims. Įstatymas aplenks tik tuos, kurie rūkydami automobilyje bus vieni.
  

Žymos: Rūkymo draudimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du alkani studentai sėdi kambaryje ir rūko. Vienas staiga klausia:
- Klausyk, nejauti? Kažkur šašlykais kvepia?!
- Kvaily, musę nuo cigaretės nusimk!