Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-04-01

Oficialu: Anglijos lietuviams – naujas mokestis už kalinčius tautiečius

  
Oficialu: Anglijos lietuviams – naujas mokestis už kalinčius tautiečius „Kameros mokestis“ bus skaičiuojamas atsižvelgiant į nusikaltėlių ir bendrą imigrantų skaičių.
Nuo kito mėnesio kiekvienam užsienio piliečiui bus nuskaičiuojamas apie 1 proc. nuo uždarbio ir skiriamas jo šalies nusikaltėlių išlaikymui.

Balandžio 1-osios pokštas. Nuo gegužės 15 d. Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenantiems imigrantams įsigalios „Kameros mokestis“ (angl. Cell Tax). Jį privalės mokėti imigrantai už savo šalies nusikaltėlių išlaikymą JK kalėjimuose.

Pasak Nacionalinės nusikalstamumo tyrimų tarnybos, tūkstančiai užsieniečių nusikaltėlių šiuo metu yra išlaikomi mokesčių mokėtojų. Už maistą ir patogumus nuteistiesiems moka visi JK gyventojai, įskaitant ir šimtus tūkstančių britų.
„Nuo kito mėnesio kiekvienam užsienio piliečiui bus nuskaičiuojamas apie 1 proc. nuo uždarbio ir skiriamas jo šalies nusikaltėlių išlaikymui. Ši pataisa priimta parlamentarų išanalizavus pastarųjų metų nusikalstamumo statistiką“, - sakė įstatymo pataisos autorius, leitenantas Johnathanas Liaris.
 
Vasario pabaigoje Teisingumo ministerijos (angl. Ministry of Justice) paskelbtos ataskaitos duomenimis, Jungtinėje Karalystėje už grotų dažniausiai tupia rumunai, lenkai bei lietuviai. Vienas iš aštuonių kalinių Anglijoje – užsienietis. Būtent šie duomenys privertė susizgribti pareigūnus bei parlamentarus.
 
Gegužės 15 d. įsigaliosiantis „Kameros mokestis“ skelbia, kad kiekvienas ne JK pilietis, kas mėnesį gaunantis bet kokių pajamų, privalės sumokėti 1 proc. (arba mažiau, atsižvelgiant į tuo metu bausmę atliekančių kalinių ir šalyje gyvenančių imigrantų skaičių) nuo bendros pajamų sumos. Nuo šio mokesčio bus atleidžiami socialiai remtini asmenys.
 
Šiuo metu Anglijoje už įvairiausius nusikaltimus nuteisti 386 lietuviai. Anglijoje lietuvių, palyginus su kitomis tautomis, nėra labai daug, tad kas mėnesį kiekvienam Anglijos lietuviui už tautiečių išlaikymą belangėje bus nuskaičiuojama apie 1 proc. pajamų. Jei lietuvis per mėnesį uždirba 1 tūkst. svarų, „Kameros mokestis“ jam atsieis apie £10, gaunantiems didesnes pajamas mokestis atitinkamai bus didesnis.
 
Lenkų Anglijoje įkalinta beveik 600, tačiau ir šios šalies piliečių čia gyvena kur kas daugiau nei lietuvių, tad jiems „Kameros mokestis“ bus mažesnis – apie 0,4 proc. nuo mėnesio algos. Mažiau pasisekė rumunams. Mat Anglijoje už grotų jų tupi 760, tačiau imigrantų iš Rumunijos Anglijoje gerokai mažiau nei kitų rytų europiečių.
 
„Dar neapskaičiavome galutinio mokesčio dydžio, tačiau kol kas akivaizdu, kad kuo daugiau tautiečių kali ir kuo mažiau imigrantų gyvena šalyje, tuo didesnė suma bus nuskaičiuojama tos šalies piliečiams. Manome, kad šis įstatymas sumažins imigrantų nusikalstamumo lygį“, - pataisą aiškino J. Liaris.
 
 
  

Žymos: Mokesčiai, Kalėjimas, Imigrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Bendrabutyje šnekasi studentai.


– Gal reikėtų kiaulę auginti?


– Ką tu, smarvė, purvas...


– Nieko tokio – pripras.