Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Bbc.co.uk   |   2017-03-16

Paklausė žmonių – mokesčių nedidins

  
Paklausė žmonių – mokesčių nedidins
© Flickr nuotr.
JK Vyriausybė persigalvojo dėl NI mokesčio didinimo.
Prieš savaitę paskelbusi apie NI padidėjimą, Vyriausybė sulaužė vieną iš pagrindinių savo rinkiminių pažadų rinkėjams.

Jungtinės Karalystės (JK) kancleris Philipas Hammondas paskelbė netikėtą žinią. Po to, kai praėjusią savaitę šalies pavasario biudžete buvo paskelbta apie mokesčių didinimą laisvai samdomiems darbuotojams, kilo pasipiktinimo banga. Vyriausybė į tai atsižvelgė ir nusprendė šių planų atsisakyti.

Vykdantiesiems individualiąją veiklą (self-employed) socialinio draudimo mokestį nuo kitų metų balandžio buvo planuota didinti vienu procentu – iki 9 proc., dar po metų – iki 10 proc.
Remiantis tuo, daugiau nei 1,6 mln. individualiai ir pagal kontraktą dirbančių darbuotojų mokesčiai per metus būtų išaugę vidutiniški 240 svarų sterlingų.
 
Tačiau trečiadienį vakare oficialios kalbos metu Ph. Hammondas pareiškė „Šio Parlamento valdymo metu Nacionalinis draudimas (angl. National Insurance, NI) nepadidės”.
 
Pasak leiboristų lyderio Jeremy’o Corbyn’o, šis Vyriausybės žingsnis tik dar kartą parodė, kad šalies valdantieji - paskendę chaose. Prieš savaitę paskelbusi apie NI padidėjimą, Vyriausybė sulaužė vieną iš pagrindinių savo rinkiminių pažadų rinkėjams.
 
Tuo tarpu iždo kancleris atšovė, kad šis Vyriausybės veiksmas tik dar kartą patvirtino, kad naujoji valdžia klausosi savo šalies gyventojų ir reaguoją į jų poreikius.
 
  

Žymos: Valstybės Biudžetas, Philip Hammond, Nacionalinis draudimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Iš darbdavio pamąstymų: už pinigus kiekvienas kvailys dirbti gali, o man kvailių


nereikia!