Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-03-28

Pirkėjams teks mokėti dar vieną mokestį

  
Pirkėjams teks mokėti dar vieną mokestį
© pixabay nuotr.
JK vartotojai kasmet sunaudoja maždaug 13 milijardų plastikinių gėrimų butelių.
JK vartotojai kasmet sunaudoja maždaug 13 milijardų plastikinių gėrimų butelių, tačiau daugiau nei trys milijardai nėra perdirbami.

Anglijos gyventojai jau labai greitai turės mokėti dar vieną mokestį. Šį kartą – tai vadinamasis depozitas perkant gėrimus plastikinėje, stiklinėje, aliuminėje ir plieninėje taroje. Taip siekiama kovoti su perdirbimo problema bei sumažinti šiukšlių šalyje kiekį.

Depozitas padidins produktų kainas, tačiau šiuos pinigus vartotojai atgaus, jei taros supirktuvėje grąžins tuščius butelius, - pranešė BBC.
Kol kas nėra tiksliai nuspręsta, kokio dydžio depozitas bus skirtas produktams, tačiau Vyriausybė šią informaciją žada paskelbti jau greitai.
 
Aplinkos sekretorius Michaelas Gove sakė, kad nėra jokių abejonių, kad plastikas „sukelia žalą jūrų aplinkai", o gatvėje išmesti plastikiniai buteliai ir skardinės „maišosi ant šaligatvių ir patenka į upes, ežerus bei jūrą”, kur žala gamtai – dar didesnė.
 
JK vartotojai kasmet sunaudoja maždaug 13 milijardų plastikinių gėrimų butelių, tačiau daugiau nei trys milijardai nėra perdirbami.
 
Škotija jau paskelbė planus dėl perdirbamos tarps grąžinimo sistemos, o Velsas užsakė tyrimą, kad šį pasiūlymą apsvarstytų.
Panašios schemos Šiaurės Europoje labai padidino perdirbto plastiko kiekį.
 
2015 metais daugumoje Didžiosios Britanijos parduotuvių buvo įvestas pirkinių maišelių 5 pensų mokestis, dėl kurio, pasak vyriausybės, panaudojamų plastikinių maišelių skaičius sumažėjo 9 milijardais.
 
 
 
  

Žymos: Mokesčiai Anglijoje, perdirbimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Parke sėdi du pensininkai.
– Kas naujo? – klausia vienas.
– Nieko, nebent tai, kad sėdim ant šviežiai dažyto suoliuko, – atsako kitas.