Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-05-04

Skolininkai ginami nuo antstolių

  
Skolininkai ginami nuo antstolių
© Flickr.com nuotr.
Skolos savivaldybėms pastarąjį penkmetį didėja.

Pastebima, kad savivaldybės vis dažniau naudojasi antstolių paslaugomis, siekiant atgauti skolas iš gyventojų. Tačiau ne visi sutinka, kad tai – geriausias būdas, esą jis tik pagilina problemą, o ne sprendžia ją.

Savivaldybėms įsiskolinusiems asmenims turėtų būti suteikta daugiau laiko skoloms grąžinti, užuot siuntus pas juos antstolius, kurie tik pablogina situaciją, teigia dvi labdaros organizacijos. Problema ne dingsta, o tik labiau pagilėja, sako „StepChange“ ir „Money Advice Trust“ atstovai, ginantys mažiausias pajamas gaunančių skolininkų interesus.
Tuo tarpu Vietos valdžios acociacija (Local Government Association, LGA) teigia priešingai: antstolis – vienintelė išeitis atgauti skolą. Ši organizacija primena, kad taupydama vyriausybė gerokai apkarpė išlaidas pašalpoms bei išmokoms, todėl pastaruoju metu komunalinius mokesčius privalo mokėti nemažai socialiai remtinų asmenų, kuriems anksčiau mokesčiai buvo kompensuojami.
 
„StepChange“ duomenimis, vidutinis šios organizacijos klientų įsiskolinimas savivaldybėms siekia 961 £, įsiskolinimai nuo 2011 metų ženkliai išaugo, o antstoliai jų nemažina.
 
„Toks išieškojimo būdas tik sukelia papildomą stresą ir nerimą, bet iš esmės problemos nesprendžia. Reikia ieškoti kito būdo, o ne siundinėti ant žmonių privačias skolų išieškojimo kompanijas. Reiki tai nutraukti, skolų išieškojimą pakeičiant labiau teisingesniu ir konstruktyvesniu būdu“, – sako Mike’as O’Connoras.
 
Claire Kober, LGA kanclerė į tokius pasiūlymus atšauna vilties mažai suteikiančiu atsakymu.
„Antstolis – vienintelė išeitis. Jis nesiunčiamas iš karto. Skolininkai informuojami apie skolas, vėliau apie skolas primenama dar kelis kartus. Jie turi užtektinai laiko prašyti finansinės pagalbos ar sudaryti skolų grąžinimo planus“, – sako kanclerė.
  

Žymos: Mokesčiai, skolos, antstoliai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kompiuterių parduotuvėje personalas keičia nešiojamų kompiuterių kainas iš 4000 LTL į 2000 LTL. Pro šalį praeidamas žmogelis domisi:
– Sakykit, o kodėl jie taip atpigo?
– Taigi va, Kalėdinės akcijos baigėsi.