Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2015-03-05

Sumažins pašalpas daugiavaikėms šeimoms

  
Sumažins pašalpas daugiavaikėms šeimoms
Kodėl dėl valstybės taupymo programos nukentėti turi didelės šeimos?

Jungtinės Karalystės konservatorių partija svarsto galimybę pristatyti naują pašalpų įstatymo pataisą, pagal kurią būtų apribotas vaikų, kurie gali gauti valstybinę pašalpą skaičius vienoje šeimoje, - pranešė portalas bbc.co.uk.

Šalies konservatoriai svarsto apriboti pašalpas gaunančių vaikų skaičių iki trijų vaikų vienoje šeimoje. Tokia įstatymo pataisa per metus šaliai sutaupytų beveik 300 milijonų svarų.
Pasak parlamentaro Dominico Raabo, - „Ši įstatymo pataisa yra ne vien pinigų taupymui. Tai svarbi valstybės žinutė apie asmeninę atsakomybę šeimos pagausėjimą planuojantiems žmonėms.”
 
„Žmonės vaikus augina tikrai ne dėl pašalpų. Kodėl dėl valstybės taupymo programos nukentėti turi didelės šeimos?”, - pasiūlymą kritikavo darbo partijos atstovė Anne Begg.
 
Šiuo metu išmoka vaikui gali gauti vaiko iki 16-os arba jaunuolio iki 20-ies globėjai, jeigu jis tuo metu studijuoja arba mokosi. Nuo 2013-ųjų vaiko išmokai buvo pritaikyti apribojimai, jeigu vienas iš tėvų uždirba daugiau nei 50,000 svarų per metus.
 
Dabar valstybės išmoka pirmąjam vaikui yra 20,50 svaro per savaitę ir 13,55 svaro per savaitę už kitus vaikus.
„Mes norime, kad valstybės socialinė sistema žmonėms siųstų žinute apie asmeninę atsakomybę. Turime omenyje, kad tėvai turėtų planuoti šeimos pagausėjimą, tam ruoštis taupant pinigus, o šeimos dydis turėtų priklausyti nuo šeimos išgalių”, - aiškino D. Raabas.
 
„Aš tikrai nemanau, kad žmonės nusprendžia turėti gausesnę šeimą dėl to, kad iš valstybės gautų papildomus 13,55 svaro per savaitę” , - idėją ginčijo A. Begg.
 
Nacionalinio statistikos biuro duomenimis, 2013-ais Jungtinėje Karalystėje gyveno 7.5 milijono šeimų, kurios vidutiniškai augino po 1.7 vaiko. Tik šiek tiek daugiau nei 320,000 šeimų turėjo keturis ir daugiau vaikų.
 
 
 
  

Žymos: Pašalpos, Vaikai ir tėvai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

1998-ieji. Lytinio švietimo pamoka. Mokytoja nedrąsiai pasakoja, mokiniai jos klausosi užgniaužę kvėpavimą.

2018-ieji. Lytinio švietimo pamoka. Vaikai drąsiai pasakoja, mokytoja jų klausosi užgniaužusi kvėpavimą.