Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   birminghammail.co.uk   |   2016-10-13

Taupymas: šiukšles išveš rečiau, gali kilti mokesčiai

  
Taupymas: šiukšles išveš rečiau, gali kilti mokesčiai
© google.com
Mažinant valstybės finansavimą savivaldybės išaugusias išlaidas perkelia ant gyventojų pečių.
Už tą patį mokestį tokios pat kokybės paslaugos teikti neįmanoma.

Kai kurių Jungtinės Karalystės miestų vadovybė pripažįsta, kad vyriausybei apkarpius atliekų perdirbimui skirtas lėšas kitais metais teks rečiau išvežti gyventojų atliekas arba didinti mokestį už paslaugas.

Įprastai gyventojų atliekų konteineriai išvežami kartą per savaitę, bet nuo kitų metų balandžio kai kuriuose miestuose situacija gali keistis: savivalda kapituliuoja ir teigia, jog negalės pasiūlyti tų pačių paslaugų už tą patį mokestį.
Pavyzdžiui, Wolverhamptono savivaldybė kitais metais iš vyriausybės negaus 2,3 mln. svarų sterlingų, skirtų atliekų tvarkymui. Todėl vietos politikai svarsto galimybę kitais metais papildomai apmokestinti sodo atliekų tvarkymą – ši paslauga būtų išskirta ir kainuotų 35 svarų sterlingus metams.
 
Vadinamąjį „sodo mokestį“ jau įvedė antro pagal dydį Jungtinės Karalystės miesto Birminghamo valdantieji, kurie taip pat planuoja šiukšles išvežti tik kartą per dvi savaites.
 
Apkarpius finansavimą nacionaliniu lygiu drastiškų priemonių galima tikėtis ir kitose šalies vietose. Šiukšlininkai teigia, kad valstybės trategija yra mažinti atliekų skaičių, tačiau populiarėjant prekių pristatymui į namus jų tik daugėja – tarp atliekų itin pastebimai išaugo įvairiausių pakuočių.
 
 
  

Žymos: Atliekos, šiukšlių išvežimas, šiukšlių konteineriai, savivaldybės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Žmona nuolat erzina mane pasakojimais apie pirmąjį vyrą.
– Bet juk tu gali nuslopinti jos įprotį!
– Kaip?
– Pradėk kalbėti apie savo būsimąją žmoną.