Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   telegraph.co.uk   |   2016-02-19

Valdžia nori pasipelnyti net iš mirties

  
Valdžia nori pasipelnyti net iš mirties
© Flickr.com nuotr.
Anapilin iškeliavę artimieji reikštų ne tik netekties skausmą, bet ir papildomą mokestį.

Šiame gyvenime neįmanoma išvengti tik dviejų dalykų: mokesčių ir mirties. Anglijos vyriausybė planuoja iždo pajamas padidinti apjungusi ir viena, ir kita. Toks planas jau pakrikštytas „mirties mokesčiu“.

Pasiūlymo esmė – valdžia nori apmokestinti pagal testamentą paveldimą nekilnojamąjį turtą priklausomai nuo jo vertės. Šiuo metu tokius formalumus advokatai sutvarko už fiksuotą 155 svarų sterlingų mokestį, o įsigaliojus naujajai tvarkai kai kuriems britams su paveldėjimu susijusios išlaidos padidėtų šimtus kartų.
Pavyzdžiui, Londone vidutinio būsto kaina siekia 500 tūkst. svarų sterlingų, tad paveldėjus jį tektų sumokėti apie 4 tūkst. svarų sterllingų. „Kuklaus“, kaip įvardija dienraštis „The Telegraph“, būsto Londone paveldėtojui naujoji tvarka reikštų papildomą tūkstantį, kurį reikėtų sumokėti į šalies iždą. Maksimalaus mokesčio suma neturėtų virįyti 20 tūkst.
 
Artimųjų gedinčioms šeimoms toks sprendimas tikrai nepalengvintų netekties skausmo.
 
Konsultantai tikina, kad naujas mokestis turėtų būti įvestas tik kraštutiniu atveju, neradus kitų šaltinių pildyti biudžetą. Spėjama, jog naujasis mokestis leistų surinkti papildomus 250 mln. svarų sterlingų per metus.
 
Sumanymo kritikai smerkia ne tik pačią idėją bet ir laiką, pasirinktą svarstymams: esą naujas mokestis šlifuojamas tada, kai visos tautos dėmesys nukreiptas į aktualijas dėl galimo Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos.
  

Žymos: Mokesčiai, Mirtis, paveldėjimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tam, kad naujo Radži albumo žmonės neišmestų vos jį perklausę, rinkodaros specialistai ant jo užlipdė autobusų grafikus ir 2013 metų kalendorių. O tam, kad padidinti pardavimus, jį įrašė į CD-RW diskus.
*****