Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Dailymail.co.uk   |   2019-04-29

Vyresniems nei 50 metų žmonėms siūloma didinti sveikatos draudimo įmokas

  
Vyresniems nei 50 metų žmonėms siūloma didinti sveikatos draudimo įmokas
© Pixabay.com

Ateityje vyresni nei 50 metų asmenys gali būti priversti mokėti didesnes socialinio draudimo (angl. national insurance) įmokas. Pasak buvusio JK Darbo ir pensijų ministro Damiano Greeno, jos gali siekti net 300 svarų sterlingų per metus. Papildomi pinigai padėtų užtikrinti gerokai sąžiningesnę socialinės slaugos sistemą ir ją subalansuotų, rašo Dailymail.co.uk.

Šiuo metu svarstomas socialinio draudimo įmokų didinimas vos 1 proc. asmenims, vyresniems nei 50 metų, padėtų sumažinti susidariusį finansavimo deficitą socialinei slaugai. Šiuo metu deficitas sudaro net 2,75 mlrd. svarų sterlingų.
Svarbu pabrėžti, kad šių įmokų didinimo bus imtasi tik tada, jei nebus rastas joks kitas būdas papildomoms lėšoms surinkti. Vos 1 proc. ateityje padidinus įmokas, į biudžetą būtų surinkta papildomai 2,4 mlrd. svarų sterlingų.
 
Tačiau tai ne vienintelis D. Greeno siūlomas deficito mažinimo būdas. Buvęs ministras siūlo apmokestinti taip vadinamą žiemos kuro pašalpą. Papildomai būtų surinkta apie 350 mln. svarų sterlingų, kurie būtų paskirstyti įvairiems šaltiniams.
 
Kaip skelbia D. Greenas, šalyje vyraujanti socialinės slaugos krizė yra vienas svarbiausių klausimų, Nacionalinei sveikatos tarnybai sukeliantis daug problemų. Vien per pastaruosius dvejus metus dėl šių problemų buvo uždelstas beveik 2 mln. pacientų išrašymas.
 
Tiesa, šiam buvusio ministro pasiūlytam problemos sprendimo būdui pritaria ne visi. Opozicinė Leiboristų partija apkaltino vyriausybę už tai, kad ši baudžia vyresnio amžiaus asmenis. Ji skatina atmesti šias svarstomas naujoves ir ieškoti kitų būdų, kaip tinkamai finansuoti socialinės slaugos sritį.
  

Žymos: Sveikata, Draudimas, Pensija, Jungtinė Karalystė, Slauga, sveikatos draudimas, socialinė slauga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vieną vakarą išgėręs elgeta ėjo pro kapines ir įkrito į iškastą duobę.
Kitą rytą pro tą duobę ėjo kitas pagiringas vyriškis, pamatė tą elgetą ir sako:
– Ar tau viskas gerai?
– Gerai, tik šalta.
– Tai kodėl tada atsikasei?