Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Bbc.com   |   2019-02-28

27 tūkst. vaikų Anglijoje teigia esantys gaujų nariai

  
27 tūkst. vaikų  Anglijoje teigia esantys gaujų nariai
© Pixabay.com

Pasak „Children’s Commissioner“ pranešimo, daugiau nei 27 tūkst. 10-17 metų amžiaus vaikų save laiko gaujų nariais, rašo Bbc.com.

Atliktas tyrimas pateikė dar vieną labai gąsdinantį skaičių. 313 tūkst. vaikų ir paauglių savo draugų tarpe turi bent vieną nusikalstamai grupuotei priklausantį pažįstamą ir net 34 tūkst. jų yra patyrę smurtą, patyčias, buvo užpulti.
Specialistė Anne Longfield atskleidė, kad gaujos naudoja labai „modernias technikas“, kuriomis vilioja vaikus prisijungti prie jų, ir „net pasiryžta naudoti smurtą“, kad tik jie niekam apie tai neprasitartų.
 
Pasak pranešimų, gaujų nariai prie jų prisijungti dažniausiai kviečia pažeidžiamus vaikus, tuos, kurie turi psichologinių problemų, yra atstumti, šeimose patiria smurtą.
 
Viena tokių – Sarah (vardas pakeistas). Prie gaujos mergina prisijungė būdama 12-kos. Namuose ji patirdavo artimo žmogaus fizinį smurtą, buvo lytiškai išnaudojama. Dabar 14-metė Sarah „BBC Radio 5“ sakė pradėjusi vartoti narkotikus, o po to juos pardavinėti. Kartais miesto gatvėmis ji vaikštinėdavo iki trijų valandų, kol parduodavo „bent menkiausią gramą žolės“.
 
Prie gaujos prisijungė ir jos dviem metais vyresnis brolis. „Mes, būdami jauni, pradėjome užsidirbti šiek tiek pinigų, – sakė jis. – Tada dar nesupratome, ką darome.“
 
Vėliau Sarah ėmė reguliariai vartoti alkoholį, narkotikus. Galiausiai ji už pinigus ar svaigalus būdavo pasiryžusi net permiegoti. „Situacija tapo tokia bloga, kad į visa tai turėjo įsikišti policija“, – prisiminė ji.
 
Prisiminusi praietį Sarah, kuri nebėra gaujos nare, teigia nekentusi to, kokia tapo: „Buvau piktas žmogus, smurtavau.“
Tiesa, kartais gaujų nariais vaikai tampa net patys to nenorėdami. Nusikalstamai grupuotei jie priklauso pagal gyvenamąją vietą, šeimyninius ryšius. 
  

Žymos: Nusikaltimai, Vaikai, gaujos, nusikalstamos grupuotės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sloguoju… Dabar net nežinau, kurios kojinės švarios...