Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-10-06

Iš Londono policijos – garbės Lietuvai nedarantis pranešimas

  
Iš Londono policijos – garbės Lietuvai nedarantis pranešimas
© Wikipedia nuotr.
Londono policija susirūpino homoseksualų iš Lietuvos padėtimi imigracijoje.
Lietuva pristatoma kaip šalis, dėl kurios gyventojų konservatyvaus požiūrio seksualinių mažumų atstovai neretai sutinkami priešiškai

Londono policijos atstovai išplatino pranešimą apie iniciatyvą pasirūpinti Jungtinės Karalystės sostinėje gyvenančiais homoseksualais (LGBT) iš Lietuvos, kuri pristatoma kaip ne itin draugiška jiems šalis.

Newham’o savivaldybės policija inicijuoja pagalbą seksualinėms mažumoms priklausantiems lietuviams – baiminamasi, kad dėl savo gyvenimo būdo jie gali nukentėti nuo tautiečių. Rytų Londone, kuriame imigrantų iš Lietuvos koncentracija didžiausia, policija netgi paskyrė atskirus darbuotojus, į kuriuos gali kreiptis neapykantos nusikaltimų aukomis tapę lietuviai.
Jie apie tai turėtų kalbėti su specialiai apmokytais pareigūnais – Douglas’u Waterman’u ir Jez’u Briggs’u, kurie ir yra „Lithuanian Initiative“ iniciatoriai. Pastebima, kad JK nėra paramos grupės LGBT asmenims iš Lietuvos.
 
Pranešime taip pat nemažai dėmesio skiriama Lietuvai – ji pristatoma kaip šalis, dėl kurios gyventojų konservatyvaus požiūrio seksualinių mažumų atstovai neretai sutinkami priešiškai, joje homoseksualūs santykiai iki 1993 metų buvo laikomi nusikaltimu.
 
Informuojama, kad Lietuvoje jau ne pirmi metai rengiamos seksualinių mažumų eitynės, tačiau parama joms nuo to auga labai vangiai. Pranešama, kad prie tokio visuomenės požiūrio formavimo prisideda ir kai kurie itin garsiai besireiškiantys politikai.
 
Londono universiteto atstovas daktaras Richard’as Mole’as atliko tyrimą apie seksualinių mažumų padėtį Centrinėje ir Rytų Europoje – ten jis mažiau pozityvus nei Vakaruose. Tame pačiame policijos pranešime pateikiamos galimos to priežastys, platinamame laiške pridėta nuoroda į mokslininko paskelbtą straipsnį.
 
R. Mole’as teigia, kad posovietinėse valstybėse tų pačios lyties asmenų partnerystė neigiamai vertinama dėl nacionalizmo ir religingumo.
 
Primenama, kad Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą seksualines mažumas gina Europos teisė.
Mokslininkas savo įžvalgose taip pat pastebi, jog emigracija praplečia lietuvių požiūrį – atsidūrę kitoje aplinkoje, kurioje seksualinės mažumos vertinamos palankiau. Pavyzdžiui, Londone įsikūrę imigrantai tampa tolerantiškesni homoseksualių asmenų atžvilgiu.
 
Vis dėlto pastebėjus neapykantos nusikaltimus ar jų apraiškas raginama susisiekti su minėtais pareigūnais, o skubiu atveju skambinti bendruoju pagalbos telefonu 999.
Iniciatyvos autoriai Douglas’as Waterman’as ir Jez’as Briggs’as. Newham policijos nuotr. Iniciatyvos autoriai Douglas’as Waterman’as ir Jez’as Briggs’as. Newham policijos nuotr.
  

Žymos: Homoseksualai, LGBT, Londono policija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Škotija:
– Dukrele, nelakstyk paskui kiekvieną sijoną.