Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   sky.com   |   2017-04-06

Jaunuolis planavo skerdynes JK: radiniai namuose šokiruoja

  
Jaunuolis planavo skerdynes JK: radiniai namuose šokiruoja
© Flickr.com nuotr.
Įtariamasis buvo įsigijęs mačetę.
Jis aktyviai domėjosi, kur būtų galima įvykdyti mirtiną ataką.

Praėjusią savaitę Jungtinės Karalystės policijos kovos su terorizmu būrys sulaikė jauną vaikiną, kuris buvo pasiruošęs vykdyti žiaurių išpuolį.

Kovo 29-ąją Birminghame sulaikytas Ummariyat’as Mirza, kuris, kaip įtariama, planavo išpuolį. Nustatyta, kad 21 metų vaikinas buvo įsigijęs mačetę – peilį su pusmetrio ilgio ašmenimis, policijos surinkta medžiaga rodo, kad jis aktyviai domėjosi, kur būtų galima įvykdyti mirtiną ataką.
Vaikino namuose atlikus kratą rasta spausdinta sprogmenų gamybos instrukcija bei ekstremistų literatūrai priskiriamas kūrinys.
 
Policija Birminghame taip pat sulaikė 23 metų Zainub’ą Mirzą, kuris kaltinamas vadinamosios islamo valstybės (ISIS) propagandos laikymu ir platinimu. Vaikino namuose aptiktos nuotraukos ir vaizdo įrašai, kai kuriuose iš jų matyti, kaip vyras laiko dvi nukirstas žmonių galvas ir ragina vykdyti teroro atakas.
 
Abu jaunuoliai prieš teismą sros balandžio 6-ąją.
 
Policija neigia, kad sulaikymai susiję su Londone kovo 22 dieną įvykdytu išpuoliu, kai vyras vairuojamą automobilį nukreipė į žmonių minią ant tilto prie JK parlamento bei nužudė prie šio objekto budėjusį policijos pareigūną.
 
JK kartą jau buvo įvykdytas išpuolis, kai didžiuliu peiliu ginkluotas vyras viešoje vietoje nužudė žmogų: 2013 netų gegužės 22 dieną ekstremistas pietryčių Londone vidury dienos užpuolė ir mirtinai sužalojo šalies armijos kareivį Lee Rigbį.
 
  

Žymos: Birmingemas, Įtariamieji, Sulaikymas, kova su terorizmu

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras su žmona atvyksta į Paryžių, įsikuria viešbutyje. Vyras:
– Tai pirma į lovą ar į Eifelio bokštą?
Žmona:
– Į lovą! Eifelio bokštas stovės ilgiau...