Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-03-11

JK platinamas raginimas susidoroti su musulmonais (laiško kopija) 

  
JK platinamas raginimas susidoroti su musulmonais (laiško kopija)
© flickr nuotr.
Rašte raginama žiauriai susidoroti su JK gyvenančiais musulmonais.
Rašto autorius siūlo balandžio 3-iąją išeiti į gatves ir įvairiais būdais „bausti“ musulmomus

Savaitgalį visoje Jungtinėje Karalystėje pastebėti įvairiais būdais platinami raginimai „bausti musulmonus“, žiauraus pasiūlymo autoriai netgi nurodo priemones, kaip kankinti šį tikėjimą išpažįstančius žmones.

Viešumą ši žinia pasiekė kai ją paskelbė vienas iš gavėjų – žmogus susidorojimo instrukcijos sulaukė mobiliąja programėle „Whats App“. Tuomet pradėjo aiškėti, jog tai – nen nekaltas pokštas, o plataus masto kampanija, pavadinta „Musulmonų bausmės diena“.
Trumpame rašte musulmonai pristatomi kaip didžiulių problemų šaltinis ir „mūsų galvos skausmas“, kurį panaikinti gali tik patys žmonės.
 
Rašto autorius siūlo balandžio 3-iąją išeiti į gatves ir įvairiais būdais „bausti“ musulmomus. Pridėta instrukcija, kaip pakenkti šiems žmonėms: įžeidinėti juos žodžiu, nutraukti veidus dengiančius galvos apdangalus, mesti jiems į veidus rūgštį, mušti juos, kankinant naudoti elektroninius prietaisus ir ginklus, tokius kaip peiliai, šautuvai, automobilius, sprogdinti bombas mečetėse ir galiausiai nukreipti branduolinį ginklą į Meką – šventąjį musulmonų miestą.
 
Raginimas smurtauti prieš žmones pateikiamas tarsi žaidimas – galima rinkti taškus, jų kiekis priklauso nuo to, koks išpuolio būdas bus pasirinktas ir panaudotas.

Laiško turinys (Facebook nuotr.):
 
Laišką pasirašo Jos didenybės Teismų ir tribunolų tarnyba. Tokia vyriausybinė įstaiga išties egzistuoja, tačiau tikėti, kad ji platintų tokio turinio laiškus, yra mažiausiai naivu.
 
Laiškai išsiuntinėti ne tik elektroniniu būdu, bet ir tradiciniu paštu – tai patvirtino viena šeima iš Rytų Londono, kuri taip pat sulaukė tokio laiško. Pranešimų apie tai sulaukta ir iš kitų šalies regionų, pavyzdžiui, Leeds’o, Bradford’o, Sheffield’o, Leicester’io, Cardiff’o ir kitur.
 
 
Musulmonų bendruomenės atstovai teigia, kad tokie laiškai kelia nerimą ir baimę dėl saugumo viešumoje. Pagrindo jų baimei yra – JK pastaruoju metu padaugėjo vadinamųjų neapykantos nusikaltimų, nukreiptų prieš šį tikėjimą išpažįstančius žmones.
Tyrimo ėmėsi policijos kovos su terorizmu padalinys. Už tokio turinio informacijos sklaidą gresia griežtos bausmės: šie veiksmai gali būti vertinami kaip smurto kurstymas, terorizmas, garasinimas nužudyti ar sužaloti, neapykantos nusikaltimai.
 
 
  

Žymos: Musulmonai, neapykanta, terorizmas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kodėl tu taip nesistengi išmokti anglų kalbos?

- O kam?

- Juk ta kalba kalba pusė pasaulio!

- Tai negi neužtenka?