Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   leicestermercury.co.uk   |   2018-01-08

Kiek policija moka informatoriams?

  
Kiek policija moka informatoriams?
© pixabay nuotr.
Apmokami informatoriai yra laikomi patikimais šaltiniais ir padeda išnarplioti nusikaltimus.
Žurnalistai policijos vadovybės pasiteiravo, kiek mokesčių mokėtojų pinigų ji išleidžia informatorių paslaugoms apmokėti

Ne paslaptis, kad įvairius nusikaltimus tiriantys policijos pareigūnai naudojasi ir informatorių paslaugomis, kuriems už suteiktas žinias atsilyginama pinigais.

Ne tik organizuotam nusikalstamumui užkardyti, bet ir smulkesniems įstatymų nusižengimams ištirti policininkai į pagalbą pasitelkia tarp nusikaltėlių infiltruotus žmones ir net kalėjime laisvės atėmimo bausmes atliekančius asmenis.
Už jų suteikiamą vertingą informaciją pareigūnai moka pinigus. Šis metodas – legalus, Jungtinės Karalystės įstatymai nurodo, kad policija privalo informatorius registruoti ir vykdyti griežtą jiems išleidžiamų pinigų apskaitą.
 
Leicester’io miesto laikraštis „Leicester Mercury“ rašo, jog toks tyrimo būdas – rizikingas ir delikatus, tačiau vienas iš patikimiausių, todėl dažnai naudojamas detektyvų.
 
„Reikia žinoti, kaip šią priemonę pritaikyti. Jeigu moki ja naudotis, pastangos tikrai atsipirks, sutaupys daug laiko ir kitų resursų“, – leidinio žurnalistams sakė savo vardo atskleisti nepanoręs buvęs policijos tyrėjas.
 
Žurnalistai vietos policijos vadovybės pasiteiravo, kiek mokesčių mokėtojų pinigų ji išleidžia informatorių paslaugoms apmokėti.
 
Atsakyme teigiama, kad per pastaruosius 2 metus tam prireikė beveik 100 tūkst. svarų sterlingų: 2015-2016 metais – 73 000 £, 2016-2017 m. – 23 000 £.
 
Kad tokius pinigus mokėti verta, patvirtina ne tik šį metodą naudojantys pareigūnai.
„Yra nustatyta speciali griežta vertinimo tvarka, tik 3 lygius atitinkantis asmuo yra laikomas patikimu informatoriumi“, – sakė Leicester’io policijos vyresnysis inspektorius Mick’as Graham’as.
 
  

Žymos: Anglijos policija, Leicesteris, tyrimai, informatoriai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikėlė žmona vidurnaktį, nes pasigedo šalia miegančio vyro. Vaikščiodama po namus pirmame aukšte išgirdo tylų verksmą. Nusileidusi laiptais pamatė savo vyrą, klūpantį prie sienos ir verkiantį. Priėjo ir klausia:
– Jeronimai, kas atsitiko?
Vyras vis dar nesulaikydamas ašarų:
– Prisimeni, kai tavo tėvas mus užtiko kambaryje po tavo 16-ojo gimtadienio? Jis man liepė pasirinkti: vesti tave arba sėsti į kalėjimą 20 metų.
Žmona sutrikusi:
– Prisimenu...
Visai ašarų nesulaikydamas vyras:
– Įsivaizduoji, mane šiandien išleistų iš kalėjimo...