Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2017-01-13

Lietuvės kaltinamos fiktyvių santuokų organizavimu

  
Lietuvės kaltinamos fiktyvių santuokų organizavimu
© pixabay.com
Nuotakų paieškas organizavo mama ir dukra.
Nuotakų iš ES šalių ieškojo tam, kad užsitikrintų teisę gyventi ir dirbti JK.

Lietuvaitė Lina Kazelytė ir jos motina Valentina kaltinamos tuo, jog iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę atgabendavo jaunas moteris fiktyvioms santuokoms su užsieniečiais.

32 metų Lina Kazelytė ir jos 53 metų motina Valentina merginas verbuodavo Lietuvoje, o į Londono Lutono oro uostą jas atskraidindavo oro linijų  „Wizz Air” lėktuvais.
Pasak Croydono teisme nagrinėjamos bylos tyrėjų, moterys sumokėdavo už būsimų nuotakų lėktuvo bilietus, o vos atvykus joms būdavo paaiškinama, kaip užpildyti reikiamus dokumentus. Tada merginos būdavo ištekinamos už „beviltiškų” ne Europos Sąjungos (dažniausiai Indijos ir Pakistano) šalių piliečių.
 
Pastarieji nuotakų iš ES šalių ieškojo tam, kad užsitikrintų teisę gyventi ir dirbti JK. Pasak kaltintojo Jonathan Polnay, daugelis jaunikių, prieš imdami į žmonas lietuvaites, jau buvo išbandę visus įmanomus būdus likti Jungtinėje Karalystėje.
 
Be Linos Kazelytės ir jos motinos Valentinos, kaltinamos yra ir 25 metų Rita Sperskaitė, 28 metų Beata Jarmolovič bei 29 metų Renata Semasko. Kaltinamųjų gretose yra ir 33 metų Mohemmed Jemaldeen, kuris buvo atsakingas už jaunikių paiešką.
 
Moterys fiktyvias santuokas organizavo nuo 2012 vasario iki 2014 rugpjūčio mėnesių. HMRC tyrėjai nustatė, jog tuo laikotarpiu į penkias skirtingas banko sąskaitas Linai Kazelytei buvo pervesta 315tūkts. 376 svarai.
 
Pasak tyrėjų, fiktyvias santuokas sudarę vyrai ir moterys savo jausmų nuoširdumu sugebėdavo įtikinti Vidaus Reikalų Ministeriją ir migracijos tarnybas.
 
Visi kaltinamieji savo kaltę neigia.
  

Žymos: Europos Sąjunga, Lietuva, nuotaka, fiktyvios santuokos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbuosi su naujoke mokykloje:
– Labas, kaip sekasi?
– Gerai, o tau?
– Puikiai, koks tavo vardas?
– Ramunė.
– Hmm, keista, mano žmonos vardas Ramunė, bet mes dar nesusituokę. Tiesą sakant, aš neseniai su ja susipažinau…
*****