Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2013-10-02

Lietuviai kaltinami organizuotu nusikalstamumu Europoje

  
Lietuviai kaltinami organizuotu nusikalstamumu Europoje Tarptautiniams nusikaltėliams sugauti pasitelkiamos visos Europolo pajėgos.

Europiečių nusikalstamų grupuočių nariai skraido pigių oro linijų lėktuvais į įvairius Europos miestus ir grįžta atgal dar tą pačią dieną, atlikę keletą nešvarių darbelių, - pranešė standard.co.uk.

 Europolo (Europos policijos biuras, aut. past.) direktorius Robas Wainwrightas pranešė pastebėjęs dėsningumą rumunams dažnai keliaujant „Easy Jet“ pigių oro linijų lėktuvais ir grįžtant vos po kelių valandų. Atlikus tyrimą paaiškėjo, jog didelė dalis keliautojų – nusikaltėliai, laviruojantys tarp skirtingų jurisdikcijų visoje Europoje ir taip išvengiantys bausmės.
Nusikalstimus daro žaibiškai
 
Europolo duomenimis už 90 proc. banko kortelių nusikaltimų bei kišenvagysčių visoje Europoje atsakingos rumunų ir bulgarų grupuotės. Iki šiol Europolas identifikavo 240 organizuoto nusikalstamumo grupuočių, atvykusių iš Rumunijos, gyvenančių Britanijoje, tačiau keliaujančių iš šalies į šalį lėktuvais ir darančių nusikaltimus. Šios grupuotės atsakingos už 6,7 proc. visų Britanijoje įvykdomų nusikaltimų.
 
R. Wainwrightas teigė: „Keliaujančių grupuočių fenomeną atpažinome nelabai seniai. Jis buvo itin būdingas per paskutiniuosius trejus metus. Šiuo būdu dažniausiai naudojasi lietuviai, lenkai ir rumunai, veikiantys daugiau nei 20-tyje Europos šalių. Jie pigiomis oro linijomis nuskrenda į kitą šalį ar miestą, atlieka kelis užpuolimus ir grįžta atgal žmonoms dar nebaigus gaminti pietų“.
 
Sudėtinga sučiupti
 
Europolo direktoriaus teigimu, vietinei miestų bei Britanijos policijai labai sudėtinga užfiksuoti tokią veiką ir tinkamai nubausti nusikaltėlius. „Užsienyje nusikaltėlių ieško vietos pareigūnai, tačiau jų ir pėdos būna atšalę. O mes negalime įrodyti, jok kelioms valandoms „darbo reikalais“ išvykę emigrantai, kitoje šalyje vykdė nusikaltimus“, - kalbėjo R. Wainwrightas.
 
„Easy Jet nusikaltimų banga“ pavadintas reiškinys po truputį pradedamas stabdyti, Europolo pareigūnams susivienijant. Direktoriaus teigimu, visų Europos sąjungos šalių pareigūnai privalo bendradarbiauti. Susisiekti vieni su kitais vos kilus įtarimui, kad nusikaltimą padaręs asmuo gali būti ne vietinis: „Stipriname tarpusavio ryšius bei mokome pareigūnus greito reagavimo bei bendradarbiavimo su oro uostais, jų apsaugos darbuotojais ir, žinoma, Europos šalių pareigūnais“.
 
  

Žymos: Nusikaltimai, Europa, Lietuviai, Policija Anglijoje,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vedybinis šampanas: vyras geria, žmona putoja…