Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2018-06-14

Lietuviai sugavo nesugaunamąjį JK narkotikų baroną 

  
Lietuviai sugavo nesugaunamąjį JK narkotikų baroną
© National Crime Agency nuotr.
J. Mulvey sulaikymo akimirka Kaune.
J. Mulvey buvo pramintas „vaiduokliu“ ar „neliečiamuoju“.

Dėl sugebėjimo išlikti nepastebėtam „vaiduokliu“ pramintas Jungtinės Karalystės nusikaltėlis buvo sulaikytas Lietuvoje, o gimtinėje jam pareikšti kaltinimai dėl narkotikų kontrabandos, vertos milžiniškų pinigų.

Trečiadienį Birmingham’o Karūnos teisme vienas iš ieškomiausių Britanijos nusikaltėlių – 42 metų James’as Mulvey išgirdo, kad yra kaltinamas net 68 mln. svarų sterlingų vertės narkotikų kontrabanda į JK.
J. Mulvey.
Po kruopštaus tyrimo paaiškėjo, kad jis nuo 2007 metų į šalį įvežė didžiulius kiekius kanapių ir kokaino. Nors britų policijai ši jo veikla buvo žinoma, jai nusikaltėlio prigriebti nepavykdavo – šis savo veiklą maskuodavo konspiraciniais metodais, ilgai neapsistodavo vienoje vietoje, prisistatydavo ne savo vardu, naudodavo tik grynuosius pinigus.
 
Dėl to jis buvo pramintas „vaiduokliu“ ar „neliečiamuoju“.
 
Tačiau šią J. Mulvey reputaciją sudaužė Lietuvos policijos pajėgos – 2017 metų kovą pareigūnai jį pagal Europos arešto orderį sulaikė Kaune. Manoma, kad čia jis lankėsi tvarkydamas neteisėtos savo veiklos reikalus.
 
Turimais duomenimis, 5 vaikų tėvas iki sulaikymo gyveno Ispanijoje.
 
Didžiulės apimties tyrimo metu nustatyta, kad narkotikai iš žemyninės Europos į JK patekdavo su metalo kroviniais arba paslėpti sunkvežimiuose.
 
J. Mulvey teismas tęsiasi jau 10 savaičių. Nacionalinė nusikalstamumo agentūra (NCA) trečiadienį pranešė, kad jis nuteistas 32 netų laisvės atėmimo bausme.
  

Žymos: Lietuvos policija, james mulvey, narkotikų kontrabanda

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ar galima pastoti nuo Valerijono lašų?
– Galima, jei Valerijonas pakankamai jaunas.