Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Armaghi.com   |   2019-01-22

Lietuvis užpuolė vyrą, nes šis buvo šiaurės airis

  
Lietuvis užpuolė vyrą, nes šis buvo šiaurės airis
© Pixabay.com
Toks pavojingas asmuo neturėtų likti šalyje

Iš Lietuvos kilęs vyriškis kitam vyrui spyrė į veidą ir rimtai sužalojo tik dėl to, kad šis buvo šiaurės airis, praneša Armaghi.com. Už šį, kaip rašoma, neapykantos nusikaltimą lietuviui skirta 10 mėnesių įkalinimo bausmė.Apygardos teisėjas sakė, kad 25-erių lietuvis, kuris, praėjus bausmės terminui, bus deportuotas atgal į Lietuvą, turėtų sulaukti rimtesnės bausmės.
Kaip rašoma, lietuvis Gytas Gvozdas, gyvenantis Portadowne, penktadienį Craigavono magistrato teisme pripažino savo kaltę. Teismo posėdyje jaunas vyras dalyvavo nuotoliniu būdu, su teisėju jis bendravo per vaizdo kamerą, kadangi tuo metu jis buvo Maghaberry kalėjime.
 
2014-ųjų rugsėjo 29 d. Bessbrooke patruliuojančius pareigūnus apie 2.05 val. nakties susistabdė būrys liudininkų, kurie teigė, kad netoliese vyksta muštynės. Sužeisto vyriškio pakaušyje buvo kirstinė žaizda, jo skruostas buvo sumuštas. Vėliau paaiškėjo, kad užpultam vyriškiui lūžo žandikaulis.
 
„Tai – neapykantos nusikaltimas. Du užpuolikai, keturi varžtai žandikaulyje, metalinė plokštelė. Kodėl ši byla nenagrinėjama Karūnos teisme? Ar žinote, kiek matų, ne mėnesių, jis už tai gautų Karūnos teisme?“ – sakė apygardos teisėja Bernie Kelly.
 
G. Gvozdas, pasak liudininkų, buvo nusikaltimo bendrininkas. Vyriškį užpuolė jis ir dar vienas vyras. Pastarasis buvo sulaikytas, o teismo posėdyje ištarė vos keletą žodžių.
„Jam buvo spirta į veidą, sulaužytas žandikaulis. Vyrą užsipuolė dviese ir manote, kad tai magistrato teismo byla?“ – nuostabos neslėpė apygardos teisėja.
 
Gynybos advokatas tikino, kad užpuolimas jau buvo prasidėjęs, kai atvyko G. Gvozdas. Jis nesusivaldė ir taip pat ėmė mosuoti kumščiais. Advokatas pridūrė, kad šis nusikaltimas tirti pradėtas tik dabar, kadangi lietuvis buvo grįžęs į Lietuvą rūpintis problemų su širdimi turinčiu tėvu.
 
„Ar teigiate, kad jis turėjo pakankamai gailesčio, kad grįžtų namo ir rūpintųsi savo tėvu, bet ne tam, kad vos mirtinai nesužalotų vyruko?“ – tęsė apygardos teisėja.
 
Grįžęs į Lietuvą G. Gvozdas ne tik susirado darbą, bet ir buvo pakviestas į privalomąją karo tarnybą.
 
Teisme paaiškėjo, kad lietuvis už šį nusikaltimą nubaustas pusės metų laisvės atėmimo bausme. Tačiau teisėja patikino, kad G. Gvozdas turėtų būti įkalintas ilgesniam laikui. 
 
„Pone Gvozdai, tai buvo baisus kito žmogaus užpuolimas. Dėl jūsų ir jūsų kolegos veiksmų, šiam vyrui sveikata sužalota ilgam. Jam lūžo žandikaulis, jis neteko dantų ir nieko nejaučia aplink lūpas ir burną“, – pasakojo teisėja ir pridūrė, kad sužalotas vyriškis ilgą laiką turėjo maitintis tik skystu maistu.
 
„Ir visa tai tik dėl to, kad jis – šiaurės airis, Tai – neapykantos nusikaltimas. Esu pasipiktinusi bausme, manau, kad ši byla turėjo atsidurti Karūnos teisme ir jūs būtumėte nuteistas metams, ne mėnesiams“, – tęsė ji.
 
Pasibaigus 10 mėnesių bausmės vykdymo terminui, G. Gvozdas bus deportuotas iš Šiaurės Airijos. „Toks pavojingas asmuo neturėtų likti šalyje“, – užbaigė teisėja.
 
  

Žymos: Teismas, Nusikaltimas, Policija, Deportacija, Lietuvis, emigrantas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pasimatymas. Sėdi mergina ir vaikinas. Staiga mergina pagadina orą ir sako:
– Norėčiau, kad tai liktų tik tarp mūsų...
– O aš norėčiau, kad išsisklaidytų, – atsako vaikinas.