Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   15min.lt   |   2016-01-16

Moderni vergystė: lietuviai už darbą mokėjo 8 pensus per dieną

  
Moderni vergystė: lietuviai už darbą mokėjo 8 pensus per dieną
© Norfolk policijos nuotr.
Lietuviai nuteisti kalėti po 3,5 metų.

Sausio 15d. Kings Lyno karališkasis teismas už grotų 3,5 metams pasiuntė kalėti 34-erių Konstantiną Sasmuriną ir 31-erių Liną Ratautą. Lietuviai Jungtinėje Karalystėje nuteisti už tautiečių išnaudojimą, prekybą žmonėmis ir pinigų plovimą.

Nuteistieji į savo vergiją dar 2013-aisiais paėmė du tautiečius, suvilioję juos pažadais apie gerą darbą ir atitinkamą atlyginimą. Deja, realybė nukentėjusiesiems buvo negailestinga: jie gyveno pelėsiais apėjusiame kambaryje be lovų, marinti badu, o užtrijų mėnesių triūsą tegavo po 10 svarų atlygį.
K.Sasmurinas ir L.Ratautas aukoms aiškino, kad tai viskas, kas liko, atmetus skolas už nuomą, transportą, elektrą ir mokesčius.
 
Istorija prasidėjo tada, kai nuteistieji įtikino Lietuvoje gyvenančius asmenis atvykti į Jungtinę Karalystę, mainais pažadėję būstą, maistą ir darbą.
 
Ir nors darbas iš tiesų buvo suteiktas – nukentėjusieji spėjo pasidarbuoti dviejuose fabrikuose, jie darbdaviams privalėjo nuolatos meluoti. Jiems buvo įsakyta pateikti klaidingą adresą ir nurodyti K.Sasmurino ar L. Ratauto banko sąskaitų numerius.
 
Iš vergijos gniaužtų nukentėjusiuosius išgelbėjo žemės ūkio ir maisto sektorių prižiūrinti tarnyba, kuri dėl kilusių įtarimų kreipėsi į socialinius darbuotojus ir policiją.
  

Žymos: Jungtinė Karalystė, Lietuviai, Moderni vergystė, Nuteistieji

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Bėga žmogelis kiek įmanydamas, kad spėtų į autobusą.

„Spės-nespės-spės-nespės-spės-nespės... Ai, nespėjo“, – pagalvojo autobuso vairuotojas, uždarė duris ir nuvažiavo...