Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Viktorija Rinkevičiūtė   |   2015-06-10

Neteisingai žmogžudyste apkaltintas lietuvis be vaistų nebegyvena

  
Neteisingai žmogžudyste apkaltintas lietuvis be vaistų nebegyvena
© Asmeninio archyvo nuotr.
Mažeikiškis Vytautas Jokubauskas savaitgalį sužinojo, kad Anglijoje yra ieškomas dėl žmogžudystės.
Buvo labai daug žinučių, labai daug komentarų - kartais net graudu pasidarydavo. Labai nežmoniškai šneka žmonės, nors nė nepažįsta.

Vakar paaiškėjus, kad Anglijos policija padarė didžiulę klaidą ir žiniasklaidai išplatino ne tą žiauriu nusikaltimu įtariamo vyro nuotrauką, mažeikiškis Vytautas Jokubauskas šiek tiek lengviau atsikvėpė. „Nors koks čia ramumas, visi tebeūžia kaime, visi šneka. Turbūt nė vienam nereikėtų tokio malonumo pajausti,” – su „Tiesa” atviravo vyras.

Kaip vakar pranešė „Tiesa”, Cambridgeshiro policija šeštadieno rytą žiniasklaidai išplatino klaidingą ieškomo lietuvio nuotrauką. Dėl kambaryje Peterborough rasto moters kūno be galūnių ir galvos, Anglijos policija savaitgalį paskelbė 57-erių Vytauto Jokubausko medžioklę ir žiniasklaidai išplatino jo nuotrauką.
Tačiau vakar paaiškėjo, kad vyras tokiu pat vardu ir pavarde, kaip pirmadienį pagautas įtariamasis, sau ramiai gyveno ir Mažeikiuose. Iki kol penktadienį vakare internete nepamatė savo nuotraukos. Jis buvo kaltinamas brutalia žmogždyste, nors į Angliją niekada gyvenime sako nebuvo įkėlęs kojos.
 
Kairėje - V. Jokubauskas iš Mažeikių, dešinėje - su Peterborough žmogžudyste siejamas lietuvis. Kairėje - V. Jokubauskas iš Mažeikių, dešinėje - su Peterborough žmogžudyste siejamas lietuvis.
 
„Kaime savo darbus dirbi, tik vakare prie kompiuterio prisėdi – tada pamačiau ir pradėjau galvoti, kad kažkas ne taip. Tik pradėjo skambinti draugai ir pažįstami iš Anglijos ir iš visur - čia juokas pro ašaras,” – apie išgyvenimus netyčia tapus ieškomu žmogžudžiu pasakojo V. Jokubauskas iš Mažeikių.
 
Tą pačią akimirką vyras nudūmė į Mažeikių policijos nuovadą ir parašė pareiškimą dėl šmeižto. Lietuvos pareigūnai iškart patikrino vyro pasą – jo ir įtariamo žiauraus žudiko Peterborough gimimo datos skiriasi septyniais metais: mažeikiškis ką tik atšventė savo penkiasdešimtmetį. Tada policininkai paėmė mažeiškiškio pirštų antspaudus – sakė išsiųs kolegoms į Angliją kaip įrodymą, kad jie ieško ne to žmogaus.
V. Jokubauskas mano, kad Anglijos policija jo nuotrauką tiesiog pasiėmė iš jo „Facebook” paskyros. Tik ten esą jis buvo įdėjęs savo dabar liūdnai pagarsėjusį atvaizdą su marškinėliais su „Dublin” užrašu.
 
„Tik šnekėjom su draugais, kad dėl tų marškinėlių ir pagalvojo, kad įtariamasis Vytautas Jokubauskas slepiasi Airijoje,” – dabar jau juoktis iš situacijos galėjo vyras, – “Pirkau turguj, tie marškinėliai namuose nešiojami prie darbų.“
 
Tačiau jo „Facebook” paskyra tebėra užblokuota, vyro socialiniame tinkle nemato ir jo draugai.
 
„Tiesos” žiniomis Cambridgeshiro policija pirmadienį išplatino pranešimą žiniasklaidai, kad pirma paskelbė ne to žmogaus nuotrauką ir paprašė mažeikiškio atvaizdą ištrinti.
 
Tačiau dar šiandien ryte Google paieškoje angliškai suvedus: „Vytautas Jokubauskas lagaminas žmogžudystė Peterborough”, galima išvysti ir mažeikiškio nuotrauką.
 
 
Lietuvoje gyvenantis V. Jokubauskas negali atsistebėti Anglijos policininkų sugebėjimais: „Jokio paneigimo, jokio atsiprašymo - negaliu suprast. Gi vis tiek, jeigu aną pagavo, gimimo metai ne tie - viskas.”
 
„Kaip galėjo iš Facebook'o, nepatikrinę duomenų, paimti ir paskelbti? Jeigu taip žūrint, tai nepanašus aš į tą žmogų išvis. Tai čia taip turbūt kiekvieną žmogų galėtų taip apkaltinti, sakydami: „A, čia šitas.” – piktinosi lietuvis.
 
 
 
Vyras Mažeikiuose tapo tikra įžymybe – esą žmonės kaime daugiau apie nieką ir nešneka. Liūdnos istorijos herojumi tapęs lietuvis džiaugiasi, kad kaimynai nė nepagalvojo, kad jis galėjo įvykdyti kraupų nusikaltimą.
 
„Išgyvenau. Be vaistų paskutines dienas tai išvis…”- kalbėdamas su „Tiesa” V. Jokubauskas sunkiai rinko žodžius. Ypač jį įskaudino tautiečių Lietuvoje ir Anglijoje komentarai po straipsniais apie ieškomą galimą žudiką.
 
„Buvo labai daug žinučių, labai daug komentarų - kartais net graudu pasidarydavo. Labai nežmoniškai šneka žmonės, nors nė nepažįsta,” – sunkiai atsiduso vyras.
 
Jis sako dabar ieškantis teisininko, kuris apsiimtų jam padėti ieškoti teisybės su Anglijos policija. Tačiau medienos sektoriuje Lietuvoje dirbantis vyras daug vilties gauti kompensacijos neturi.
 
„Galvojau kreiptis į advokatus Mažeikių, bet jie sako, kad su anglais pareigūnais nėr čia ko kovot - kaip su vėjo malūnais. Paprastas žmogus esu ir numanau, kad nieko čia nebus,” – liūdnai „Tiesai” kalbėjo vyras ir pripažino, kad Anglijoje dirbančių advokatų jis tiesiog neįpirktų.
  

Žymos: Peterborough, Anglijos policija, Žmogžudystė, Vytautas Jokubauskas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pas psichiatrą:
– Daktare, aš nuolat sapnuoju ta patį košmarą: uošvę, už pavadėlio vedžiojančią krokodilą. Jūs tik įsivaizduokit: gruoblėta, žalsvai pilka oda, tamsiai rudos karpos, neapykanta degantis žvilgsnis ir baisūs, geltoni ir aštrūs dantys...
– Taip, tai iš tikrųjų baisu...
– Palaukit, daktare, aš dar apie krokodilą nepapasakojau...