Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2018-03-09

Nuodijant šnipą kentėjo niekuo dėti JK gyventojai

  
Nuodijant šnipą kentėjo niekuo dėti JK gyventojai
© pexels.com
Šnipo nunuodijimas gali virsti teroristiniu išpuoliu.
Šnipas ir jo dukra buvo apnuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga

Į ligonines kreipėsi jau 21 atsitiktinė auka, kuri apsinuodijo galimai nervus paralyžuojančia medžiaga, kuri paskleista mieste siekiant nunuodyti buvusį rusų šnipą. Pareigūno, kuris pirmasis atsidūrė įvykio vietoje būklė vis dar išlieka kritinė.

Jungtinės Karalystės vidaus reikalų sekretorė Amber Rudd pareiškė, kad jos šalis padarys „viską, ką gali“, kad patrauktų atsakomybėn kaltuosius už nuodingos medžiagos panaudojimą prieš buvusį Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU pulkininką Sergejų Skripalį, ir veiks „neabejodama“, kai tik paaiškės su šiuo išpuoliu susiję faktai.
„Esame įsipareigoję padaryti viską, ką galime, kad patrauktume atsakomybėn kaltininkus, kad ir kas ir kur jie bebūtų“, – sakė ji įstatymų leidėjams. Pasak A. Rudd, tai buvo „begėdiškas ir neapgalvotas aktas“.
 
„Tyrimas vyksta neatidėliojant, ir ši vyriausybė veiks neabejodama, kai tik faktai taps aiškesni, – sakė ji. – Reaguosime tvirtai ir tinkamai, kai tik išsiaiškinsime, kas buvo atsakingas.“
 
Bendruomenių rūmuose A. Rudd sakė, kad S. Skripalis ir jo dukters Julija tebėra „be sąmonės ir yra kritinės, bet stabilios būklės“. Jiedu sekmadienį buvo rasti susmukę ant suolelio prie vieno prekybos centro Anglijos pietvakariniame Solsberio mieste.
 
Policininko, kuris pirmas atvyko į įvykio vietą ir mėgino padėti rusams, būklė „tebėra sunki, bet stabili; jis yra sąmoningas, kalba ir reaguoja“.
Vėlyvą trečiadienį policija patvirtino, kad S. Skripalis ir jo dukra buvo apnuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga. Pasak A. Rudd, tas pareigūnas irgi nukentėjo nuo tos pačios medžiagos.
 
Ji atsisakė spėlioti, kokia tai galėjo būti medžiaga ar kas buvo atsakingas už tą išpuolį, kol vyksta policijos tyrimas.
 
„Nervus paralyžiuojančios medžiagos panaudojimas JK teritorijoje yra begėdiškas ir neapgalvotas aktas“, – sakė britų vidaus reikalų sekretorė.
 
„Tai buvo žiauriausiu ir viešu būdu (įgyvendintas) pasikėsinimas nužudyti. Žmonės yra teisūs norėdami sužinoti, ką laikyti atsakingą už tai“, – sakė ji.
 
Kaip pranešta, Didžiosios Britanijos detektyvai ketvirtadienį toliau aiškinasi, kas apnuodijo buvusį dvigubą agentą rusą ir jo dukrą Juliją nervus paralyžiuojančia medžiaga.
  

Žymos: Rusija, JK, šnipas, pasikėsinimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Studentas kaime priverstas ieškotis nakvynės. Ateina pas ūkininką ir prašo priglausti. Ūkininkas:
- Matai, ankštai gyvename. Gali pernakvoti pas mano dukrą vienoje lovoje arba įsitaisyti tvarte.
Studentas mąsto: "Turbūt ir duktė to ūkininko baisi, kad su svetimu į lovą guldo. Gal raupsuota kokia..."
Nusprendžia nakvoti tvarte. Ryte studentas prausiasi prie šulinio. Prie jo prieina graži mergina ir atneša rankšluostį. Studentas nustebęs klausia:
- Kas tu tokia, gražuole?
Mergina:
- Aš ūkininko duktė. O kas tu?
Studentas:
- O aš asilas. Va, iš to tvarto...