Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-05-09

Nuteistas teroristinį išpuolį planavęs ISIS priklausęs britas

  
Nuteistas teroristinį išpuolį planavęs ISIS priklausęs britas
© Central News
Aine'as Davisas (kairėje) vadovavo grupuotei, kuri nukirsdino įkaitus ir išplatino įrašą.
Teroristas buvo vienas iš keturių britų, kurių grupė pasivadino „The Beatles“. Jai priklausė ir garsusi Jihadi Džonas.

Turkijos teismas pripažino britą Aine'ą Davisą kaltu dėl priklausymo vadinamosios Islamo valstybės grupei, kuri nukirto galvas įkaitams ir išplatino įrašą.

A.Davisas sulaikytas 2015-aisiais, įtarus, kad jis susijęs su terorizmu ir, greičiausiai, priklauso vienos iš grupių vadovų sluoksniui. Teroristas buvo vienas iš keturių britų, kurių grupė pasivadino „The Beatles“. Jai priklausė ir garsusi Jihadi Džonas.
Vienintelis iš grupuotės nuteistas A.Davisas kaltinimus neigė, tačiau buvo pripažintas kaltu už vadovavimą teroristinei grupuotei ir įkalintas septyneriems su puse metų.
 
Londono metro dirbęs nuteistasis anksčiau buvo įkliuvęs teisėsaugai dėl narkotikų bei ginklų laikymo. 2013-aisiais teroristas išvyko iš Londono ir prisijungė prie IS grupuotės. Po metų jo žmona buvo nuteista ir įkalinta už teroristinių organizacijų rėmimą finansiškai.
 
Iš Sirijos po apmokymų A.Davisas buvo atvežtas į Turkiją, kur, žvalgybos duomenimis, turėjo susitikti su kitu įtariamuoju ir suplanuoti išpuolį Turkijoje. Jis buvo sulaikytas su dar trimis britais. Prabėgus kelioms dienoms po suėmimo Paryžiuje įvykdytas teroristų išpuolis, kurio metu žuvo 130 žmonių. A.Davisas, įtariama, planavo panašų pakartotinį aktą Turkijoje, tačiau to įrodyti nepavyko.
 
 
 
  

Žymos: Terorizmas, Jihadi Džonas,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Susitinka dvi blondinės ir viena sako:
– Aš apgavau taksistą.
– Kaip? – klausia kita.
– Sumokėjau pinigus, bet nevažiavau.