Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, alfa.lt   |   2018-10-26

Penkiametė vienu skambučiu išgelbėjo savo mamą

  
Penkiametė vienu skambučiu išgelbėjo savo mamą
© pexels.com

Mažoji Isabella Hibbert (5) greitosios pagalbos medikų yra vadinama tikra didvyre. Kodėl? Radusi virtuvėje ant grindų be sąmonės gulinčią savo mamą Chelsea (27), ji nepasimetė ir žinojo, kaip jai padėti. Tuo metu tik ketverių metų mergaitė rado mamos mobilųjį telefoną, jį atrakino ir iškvietė greitąją medicinos pagalbą.

Kaip teigia portalas Mirror.co.uk, Isabella sugebėjo operatorei pasakyti savo namų adresą. Ji taip pat turėjo atsakyti į vaikui baisiai skambančius klausimus, pavyzdžiui, „Ar tavo mamytė kvėpuoja?“ ir „Ar tavo mamytė gyva?“
Po to sumanioji Isabella prie lauko durų prisistūmė kėdę ir ant jos pasilipusi atrakino duris už jų laukusiems medikams.
 
Chelsea buvo nugabenta į ligoninę ir šiuo metu jaučiasi gerai, tačiau jai vis dar atliekami įvairūs tyrimai, padėsiantys išsiaiškinti, dėl ko moteris nualpo.
 
„Prisimenu tik tai, kad, pabudusi ant grindų virtuvėje, aplink save pamačiau medikus. Visą dieną jaučiausi prastai, tačiau negalvojau, kad tai gali būti kažkas rimto, – sakė Chelsea. – Aš ir Isabella miegojome. Aš tikriausiai pabudau ir nuėjau įsipilti stiklinės vandens. Pabudusi Isabella pastebėjo, kad manęs nėra ir nuėjo į virtuvę, kur ir rado mane nualpusią.“
 
Greitosios pagalbos dispečerinėje tą dieną, kai paskambino Isabella, dirbusi Clare Cattermole sakė, kad darželinukė buvo tiesiog nuostabi. Operatorė pirmą kartą priėmė skambutį iš vaiko, tačiau ji bendravo geriau nei dauguma suaugusiųjų.
„Nesitiki kitame ragelio gale išgirsti vaiko balsą. Teko bendrauti su keliais vaikais, tačiau vėliau pokalbį visuomet pratęsdavo suaugęs žmogus. Kai Isabella pasakė, kad jos mama neatsikelia, supratau, kad šįkart taip nebus. Skambinusiojo turime paklausti tam tikrų klausimų, tad šįkart teko juos suformuluoti taip, kad suprastų keturmetė mergaitė. Į kiekvieną mano klausimą ji atsakė geriau, nei tai padarytų dauguma suaugusiųjų“, – sakė ji.
 
C. Cattermole teigė, kad kartais skambinančiam asmeniui tikslaus adreso pasakyti nereikia, nes jį nustatyti galima pagal telefono skleidžiamą signalą. Deja, šiuo atveju taip nenutiko ir tam, kad pas Isabellos mamą atvyktų skubi pagalba, būtinai reikėjo adreso.
 
Laimei, mergaitė jį žinojo. Pasak jos mamos, visa tai – tik tetos, iš adreso padariusios anekdotą, dėka.
 
„Labai svarbu, kad vaikai žinotų, kur tiksliai gyvena. Pakalbėjusi su Isabella pagalvojau, ar mano pačios vaikai galėtų pasakyti mūsų namų adresą? Po darbo jiems papasakojau, ką reikia daryti ištikus nelaimei ir kokią informaciją būtina pateikti“, – pasakojo Clare.
 
Isabella su Clare buvo susitikusios skambučių centre. Mergaitė ne tik galėjo pasivaikščioti po šią vietą, jai taip pat buvo įteiktas apdovanojimas už didvyriškus veiksmus.
 
Chelsea pasakojo niekada nekalbėjusi su dukra apie tai, ką daryti nelaimės atveju, tačiau mergaitei patinka žiūrėti laidas apie greitosios pagalbos darbuotojus. Turbūt iš jų ji to ir išmoko.
 
„Didžiuojuosi ja. Tik nežinau, ar ji supranta, kokį didelį žygdarbį atliko“, – teigė Isabellos mama.
twitter nuotr. twitter nuotr.
 
ŠALTINIS:alfa.lt
 
  

Žymos: Policija, Vaikai, pagalba

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikeli ryte ir matai užrašą: „nuo rytojaus pradedu sportuoti“. Ir galvoji „kaip gerai, kad

rytoj, o ne šiandien“.