Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-03-20

Policijai skurstant daugėja aukų

  
Policijai skurstant daugėja aukų Daugelyje Lietuvos miestų jau seniai nebudi policijos ekipažai, nes tam nėra pinigų.

Vyriausybė planuoja padidinti šalies policijos biudžetą keliais milijonais litų. Tačiau kiek tokia, palyginus nedidelė suma, pakeis policininkų kasdienybę ir kaip tai tiesiogiai paveiks jų darbą, lieka neaišku. Pareigūnų algos buvo mažinamos kelis metus iš eilės dėl sumažėjusio finansavimo. Dėl tos pačios priežasties sumažėjo ir patruliuojančių bei dirbančiųjų mažesniuose miestuose.

Jų gyventojai įbauginti ir tvirtina, kad nusikaltimų būtų galima išvengti, jeigu policija turėtų galimybes dirbti ten, kur jų reikia labiausiai. Visuomenę sukrėtė keli šiurpūs nusikaltimai, kurių metu buvo pareikalauta žmonių aukų. To buvo galima išvengti, jeigu pareigūnai į pagalbą būtų atvykę laiku. Štai prieš kelias savaites policininkai kelias valandas važiavo gelbėti girto vyro mušamos keturių vaikų mamos. Moteris pagalbos taip ir nesulaukė. Našlaičiais liko keturi mažamečiai.
Skaudi nelaimė įvyko ir Kurdirkos Naumiestyje, kur išgertuvių metu buvo žiauriai nužudytos dvi moterys. Teigiama, kad miestelyje jau kuris laikas nėra budinčio pareigūno. Jis pagal iškvietimą atvažiuoja iš kito miesto. Toks sprendimas buvo priimtas dėl lėšų trūkumo.
 
Negali dirbti
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko Artūro Černiausko įsitikinimu, tokia situacija susiklostė dėl beatodairiško lėšų mažinimo policijai. Pareigūnai gali ir nori dirbti geriau, tačiau negali atlikti savo tiesioginių pareigų, nes tam nėra pinigų.
 
“Per kelias dienas trys žmonės nužudyti, nes pareigūnai dėl lėšų stygiaus laiku nesuspėjo sureaguoti į iškvietimus. Tokios nelaimės atsitinka ne dėl darbuotojo kaltės. Darbuotojai pasirengę nedelsdami suteikti pagalbą, atlikti savo pareigą, bet dėl materialinių ir žmogiškųjų resursų stygiaus to padaryti negali.
Pareigūnas negali vienu metu būti dviejose ar penkiose nelaimių vietose. Iškvietimai reitinguojami pagal jų pavojų žmogaus gyvybei, tačiau ne visuomet galima nuspėti, kuo baigsis iš pirmo žvilgsnio ne itin pavojingas šeimyninis konfliktas, o ir nuspėjus iš kito rajono pakraščio vieninteliam budinčiam ekipažui atvykti reikia laiko”, - „Delfi“ kalbėjo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas A. Černiauskas.
Lėšų ieškos A. Butkevičius
 
Apie susidariusią situaciją nuomonę turi ir šalies premjeras Algirdas Butkevičius. Jis pripažįsta, kad situacija labai bloga ir žada policijai surasti papildomus 2-3 milijonus litų. „Nenoriu spėlioti, bet, aišku, gal du, gal ir trys milijonai“, - šią savaitę kalbėdamas su žurnalistais apie galima finansavimo policijai padidinimą sakė Vyriausybės vadovas.
 
Tokius pažadus jis dalino po susitikimo su su Policijos departamento, Muitinės, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovais.
A. Butkevičiaus nuomone, yra kelios problemos, kurios tiesiogiai susiję su mažu policijos biudžetu. Viena jų – tai jaunų žmonių nenoras dirbti policijos sistemoje dėl mažų atlyginimų: „Kita yra problema, kad jauni žmonės nebenori įsidarbinti policijos sistemoje dėl mažo atlyginimo. Jeigu jaunas žmogus be stažo nori pradėti dirbti policijos sistemoje, jo darbo užmokestis yra tik 1200 litų", - sakė jis.
 
Premjeras tvirtino, kad Vyriausybė ieškos būdų, kaip finansavimą padidinti šiemet ir kiek pareigūnams bus galima daugiau skirti pinigų kitais metais.
 
  

Žymos: Policija, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Chemijos mokytoja Jonukui:
– Nagi prisipažink, kas už tave išsprendė uždavinius: tėtė ar mama?
– Garbės žodis, nežinau. Aš vakar anksti atsiguliau...