Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-06-17

Protestai Londone: reikalaujama teisingumo ir premjerės atsistatydinimo

  
Protestai Londone: reikalaujama teisingumo ir premjerės atsistatydinimo
© Reuters
Organizatorių teigimu, protestuose dalyvavo daugiau, nei pusantro tūkstančio žmonių.
Taip pat protestas vyko ir Trafalgaro aikštėje, nacionalinio transliuotojo BBC redakcijos prieigose ir prie paties Grenfell Tower pastato degėsių.

Penktadienį protestuotojai išėjo į Londono gatves reikalaudami teisingumo Grenfell Tower daugiabutyje per gaisrą žuvusiems žmonėms. Skirtingose miesto vietose aktyvistai žygiavo laikydami plakatus bei skanduodami.

Dauguma protestuotojų reikalavo premjerės Theresos May atsistatydinti po to, kai pasirodė pranešimų, jog vyriausybė neįvykdė saugumo reikalavimų sudegusiame pastate iš anksto. Būtent todėl ugnis išplito taip sparčiai ir nusinešė mažiausiai 30 gyvybių, kurių, manoma, dar daugės. 75 nukentėję per gaisrą ankstų trečiadienio rytą dar gydomi ligoninėse. Dar apie 70 žmonių kol kas laikomi dingusiais be žinios.
Viena grupė protestuotojų žygiavo į Downingo gatvę, kur dirba ministrė pirmininkė. Londono centras trumpam sustojo, į gatves pasipylus šimtams aktyvistų. „May turi išeiti!“, „Teisingumo Grenfell!“ bei „Kraujas ant tavo rankų!“ skanduojanti minia raitų pareigūnų buvo sustabdyta netoli įėjimo į Downing gatvės rezidenciją.
 
Kita grupė protestuotojų į gatves išėjo Vakarų Londone. Ten žygiavusiųjų tikslas buvo Kensingtono rajono rotušė, į kurią įpykę aktyvistai įsiveržė jėga. Nuo Kensingtono iki Notting Hillo žygiavę protestuotojai rėkdami reikalavo teisingumo.
 
Dar viena minia aktyvistų sustabdė judesį Oxford Circus. Ten susirinkę protestuotojai susėdo ant žemės ir uždarė visus kelius. Taip pat protestas vyko ir Trafalgaro aikštėje, nacionalinio transliuotojo BBC redakcijos prieigose ir prie paties Grenfell Tower pastato degėsių. Visuose protestuose aukos buvo paminėtos tylos minute.
 
Organizatorių teigimu, protestuose dalyvavo daugiau, nei pusantro tūkstančio žmonių.
 
 
  

Žymos: Theresa May, Grenfell Tower, Protestai Londone

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Morgas. Naktis. Kapų tyla. Tik staiga tylus balsas tamsoje:
– Ei, Petrai, man atrodo, kad truputį padauginom. Petrai? Ei, Petrai…