Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2018-03-13

Rusijos šnipo nunuodijimas JK gali sukelti karinį pasipriešinimą?

  
Rusijos šnipo nunuodijimas JK gali sukelti karinį pasipriešinimą?
© Pexels.com
Šis įvykis gali būti rimtesnių veiksmų pradžia.

Jungtinės Valstijos antradienį pareiškė sutinkančios su savo sąjungininkės Didžiosios Britanijos pozicija, kad Rusija veikiausiai atsakinga už mėginimą nunuodyti buvusį rusų šnipą.

Vašingtonas taip pat pabrėžė, kad už šį nusikaltimą atsakingi asmenys turi sulaukti bausmės.
„Visiškai pasitikime JK vykdomu tyrimu ir jų nuomone, kad Rusija tikriausiai yra atsakinga už praėjusią savaitę Solsberyje įvykdytą ataką, per kurią buvo panaudota nervus paralyžiuojanti medžiaga“, – sakė valstybės sekretorius Rexas Tillersonas.
 
„Pritariame, kad kaltininkai – tie, kas įvykdė nusikaltimą, ir tie, kas jį užsakė – turi sulaukti atitinkamų rimtų pasekmių. Esame solidarūs su savo sąjungininkais Jungtinėje Karalystėje ir toliau glaudžiai koordinuosime savo atsakomuosius veiksmus“, – pažymėjo jis.
 
Prieš paskelbdamas šį pareiškimą valstybės sekretorius paskambino britų užsienio reikalų sekretoriui Borisui Johnsonui (Borisui Džonsonui) aptarti tyrimo dėl praėjusią savaitę Anglijos pietvakariniame Solsberio mieste surengto bandymo nunuodyti buvusį Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU pulkininką Sergejų Skripalį ir jo dukrą.
 
Grįždamas po vizito Afrikoje R. Tillersonas drauge skridusiems žurnalistams sakė, kad Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Theresos May pareiškimas, esą užpuolikai panaudojo Rusijoje sukurtą kovinę nervus paralyžiuojančią medžiagą, yra tikslus.
 
„Regis, ta medžiaga iš tiesų iš Rusijos. Šiuo metu man dar nežinoma, ar ji atgabenta iš Rusijos su Rusijos vyriausybės žinia“, – sakė valstybės sekretorius.
 
„Tokios itin pavojingos medžiagos, kokia buvo panaudota, atgabenimas į kitą šalį, jos atnešimas į viešą vietą suvokiant, kad jos poveikį pajus daugybė žmonių... Sunku patikėti, kad taip galėtų elgtis valstybė“, – kalbėjo jis.
„Tačiau tai yra mums žinoma medžiaga, kuri nėra plačiai paplitusi. Ją turi nedaugelis. Nieko daugiau nenoriu pasakyti“, – pridūrė R. Tillersonas.
 
Paklaustas, ar ataka prieš vieną NATO narę sulauktų bendro sąjungininkių atsako, R. Tillersonas sakė: „Tai, žinoma, sulauktų atsako. Apsiribosiu pasakęs tai.“
 
  

Žymos: Rusija, Nuodai, JK, šnipas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kodėl policininko žmona miegamajame vaikšto lėčiau nei kituose kambariuose?
– Todėl. Kad miegamajame yra gulintis policininkas.