Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   peterboroughtoday.co.uk   |   2016-07-18

Rytų Anglijos laukuose – vergai iš Lietuvos

  
Rytų Anglijos laukuose – vergai iš Lietuvos
© google.com
Teigiama, kad Rytų Anglijos laukuose darbuotojų išnaudojimas dar plačiai paplitęs.

Jungtinėje Karalystėje vis dar užfiksuojama moderniosios vergystės atvejų, deja, šiame kontekste minimas ir Lietuvos vardas.

Peterborougho mieste įvykusio policijos ir nepriklausomo antivergijos komisaro susitikime apžvelgti pastarųjų metų kriminogeninė padėtis Rytų Anglijoje. Ataskaitoje minima, jog Vakarų Norfolke, Fenlande bei Cambridgershire veikiančiose žemės ūkio bendrovėse vis dar pasitaiko moderniosios vergystės atvejų.
Teigiama, kad nusikaltėliai iš Lietuvos išnaudoja naujai į Jungtinę Karalystę atvykusius žmones. Pasinaudodami tuo, kad atvykėlių anglų kalbos žinios yra menkos, nusikaltėliai juos kontroliuoja paimdami jų pasus, izoliuodami nuo vietos bendruomenių apgyvendinant perpildytuose namuose, grasindami smurtu, paimdami atlyginimus, išsigalvodami nebūtas skolas, kurias neva reikia atidirbti.
 
Nusikaltėliai taip pat naudoja kontroliuojamų žmonių bankų sąskaitas įvairioms finansinėms aferoms.
 
Susitikimo metu pažymeta, kad moderni vergystė susijusi ne tik su žmonių išnaudojimu fiziniam darbui, bet ir prostitucijoje. Vien Peterboroughe per metus identifikuoti 25 viešnamiai, užfiksuotos 84 prostitutės. Tarp jų lietuvių nebuvo, daugiausiai šia veikla užsiima arba priverčiamos užsiimti atvykėlės iš Rumunijos, Tailando bei Vengrijos.
 
Nors JK teismus dar pasiekia mažai bylų dėl šiuolaikinės vergovės, šiemet pirmą kartą šalies istorijoje britų darbdaviai nusteisti už tokius nusikaltimus. Ieškinį pateikė ir bylą laimėjo vištų fermoje dirbę ir pasibaisėtinomis sąlygomis gyvenę lietuviai.
  

Žymos: Šiuolaikinė vergovė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikėlė žmona vidurnaktį, nes pasigedo šalia miegančio vyro. Vaikščiodama po namus pirmame aukšte išgirdo tylų verksmą. Nusileidusi laiptais pamatė savo vyrą, klūpantį prie sienos ir verkiantį. Priėjo ir klausia:
– Jeronimai, kas atsitiko?
Vyras vis dar nesulaikydamas ašarų:
– Prisimeni, kai tavo tėvas mus užtiko kambaryje po tavo 16-ojo gimtadienio? Jis man liepė pasirinkti: vesti tave arba sėsti į kalėjimą 20 metų.
Žmona sutrikusi:
– Prisimenu...
Visai ašarų nesulaikydamas vyras:
– Įsivaizduoji, mane šiandien išleistų iš kalėjimo...