Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Theguardian.com   |   2016-09-29

Rytų europiečiai labiausiai kenčia nuo neapykantos išpuolių

  
Rytų europiečiai labiausiai kenčia nuo neapykantos išpuolių Lietuvos ambasada patvirtino 10 žinomų incidentų, iš kurių penki yra tiriami policijos.
Pasak užsienio reikalų ministro pavaduotojo Mantvydo Bekešiaus, Lietuva oficialiai jau išreiškė nerimą dėl savo piliečių padėties JK.

Anglijos policijos vadovas pripažino, kad po referendumo per Jungtinę Karalystę (JK) nuvilnijo „siaubinga” neapykantos nusikaltimų banga, nuo kurios labiausiai nukentėjo šalyje gyvenantys rytų europiečiai, tarp jų ir lietuviai.

Pasak Metropolitano policijos vadovo Bernardo Hogan-Howe’o, dėl „Brexit” neapykantos nusikaltimai pavojingai padažnėjo, o tik po referendumo užregistruota per 2300 išpuolių prieš kitataučius.
Nors policijos vadovas pripažino, kad po staigaus šuolio liepą ir rugpjūtį nusikaltimų skaičius šiek tiek apmažėjo, tačiau vis dar negrįžo į iki referendumo buvusį lygį.
 
„Deja, nuo rasistinio pobūdžio nusikaltimų labiausiai nukentėjo JK gyvenantys rytų europiečiai. Džiaugiamės, kad policijai skiriant pirmenybę šiems išpuoliams nusikaltimų iš lėto mažėja”, - sakė. B. Hogan-Howe’as.
 
Dienraščio „The Guardian” duomenimis, iš visų rytų Europos šalių Lietuva užima antrą vietą pagal nuo išpuolių nukentėjusių asmenų skaičių po Lenkijos. Lietuvos ambasada patvirtino 10 žinomų incidentų, iš kurių penki yra tiriami policijos.
 
Pasak užsienio reikalų ministro pavaduotojo Mantvydo Bekešiaus, Lietuva oficialiai jau išreiškė nerimą dėl savo piliečių padėties JK. Turimais duomenimis, po referendumo nukentėjo ne tik šalyje dirbantys lietuviai, tačiau ir angliškas mokyklas lankantys vaikai, kuriuos užgaulioja ne tik jų bendramoksliai ar jų tėvai, bet ir patys mokytojai.
 
  

Žymos: Rasistinis išpuolis, Anglijos policija, nepykantos nusikaltimai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona rausiasi spintoje:
– Petrai! – šaukia ji vyrui, – prieš savaitę nusipirkau knygą apie ilgaamžiškumą, o dabar nesugebu rasti.
– Nesirūpink, – ramina vyras, – aš ją išmečiau. Labai jau tavo motina ja susidomėjo...