Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2019-02-05

Rytų Londone išbandytas žmonių veidų skenavimas davė teigiamų rezultatų

  
Rytų Londone išbandytas žmonių veidų skenavimas davė teigiamų rezultatų
© Twitter.com

Veidų atpažinimo sistema, kuri buvo sutikta ne itin maloniai, jau išbandyta ir rytinėje Londono dalyje. Be to, kaip skelbia policija, jos dėka jau sulaikytas ne vienas ieškotas asmuo.

Apie rytų Londone, Romforde vykusius šios sistemos bandymus piliečius informavo specialūs mieste pastatyti stendai.
Veidų atpažinimo sistema buvo sumontuota ant autobusiuko ir jo viduje. Praeiviai galėjo aiškiai matyti aukštos raiškos kameras, kurios per minutę gali užfiksuoti net 18 tūkst. veidų ir gautus duomenis kaupti specialiose duomenų bazėse.
 
Ši sistema sukurta siekiant užtikrinti žmonių saugumą viešose vietose, užkirsti kelią išpuoliams, teroro aktams, taip pat ieškant nusikaltėlių.
 
Sausio mėnesį atlikti sistemos bandymai padėjo sulaikyti tris asmenis, ieškotus už įvairius smurtinius nusikaltimus, penkis vyrus, įtariamus apiplėšimais, ginklų bei narkotikų turėjimu.
 
Britų spauda praneša, kad sulaikyti gali būti ir tie žmonės, kurie pamatę veidų atpažinimo sistemas prisidengia veidus ar kitaip bando pasislėpti. Už tai skiriama net 90 svarų sterlingų bauda.
Ši veidų atpažinimo sistema neigiamos kritikos sulaukė dėl to, kad technika gali klaidingai nustatyti žmogų, kuris neįvykdė jokio nusikaltimo. Romforde vykusių bandymų metu taip nutiko tik kartą.
 
  

Žymos: Londonas, Rytų Londonas, veidų atpažinimo sistema

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

- Tavo galvoje – plika dykuma, – šaukia ant Petriuko mokyklos direktorius.
– Jūs visiškai teisus, – atsako jam Petriukas, – Tačiau kiekvienoje dykumoje yra oazės, bet ne kiekvienas kupranugaris moka surasti kelią iki jų…