Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2015-08-28

Šešiolikmetė britė teisiama už teroristinę veiklą

  
Šešiolikmetė britė teisiama už teroristinę veiklą Merginos mobiliajame telefone buvo rastos instrukcijos, kaip gaminti sprogmenis.

Manchesterio teisme teisiama 16-metė paauglė, kuri kaltinama įvykdžius du su teroru susijusius nusikaltimus. Paauglės telefone buvo rasta instrukcijų, kaip pasigaminti įvairius sprogmenis bei kita su teroristine veikla susijusi informacija - pranešė bbc.co.uk.

Paauglė, kurios vardas kol kas nėra oficialiai paviešintas, buvo suimta balandžio mėnesį po Šiaurės vakarų kovos su terorizmu padalinio atlikto tyrimo. Policijos duomenimis, prieš suėmimą mergina kasdien išsiųsdavo bent 2 tūkst. trumpųjų tekstinių pranešimų. Jos mobiliajame telefone buvo rasti nurodymai, kaip gaminti įvairiausius sprogmenis ir bombas, o nuotraukų galerijoje puikavosi ginklai, granatos ir pistoletai.
Ne gana to, šešiolikmetės telefone buvo atkurtos negyvo vaiko nuotraukos, kuriose įamžinta jo egzekucija. Teisme mergina pripažino turinti dokumentą, kuriame yra labai svarbi informacija žmogui, planuojančiam teroristinį išpuolį.
 
Nebuvo rasta jokių įrodymų, kad paauglė žinotų ar būtų susijusi su konkrečių teroristinių išpuolių planavimu Jungtinėje Karalystėje. Teisėjas merginą įspėjo, kad viena iš nepilnametės galimų bausmių yra įkalinimas. Galutinis teismo nuosprendis bus paskelbtas spalio 15 d. Iki tol paauglei uždrausta išvykti už Anglijos ir Velso ribų.
  

Žymos: Teismas, Terorizmas, Teroristinis išpuolis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du kelių policininkai tikrina susistabdę vargšelį „zapuko“ vairuotoją. Staiga iš toli baisiu greičiu atlekia naujas, galingas džipas. Vienas policininkas šoka jo stabdyti. Džipas sustoja pralėkęs puskilometrį, paskui atbulas privažiuoja prie policininkų. Lėtai atsidaro langas ir pro jį išlenda vos į tą langą telpantis piktas veidas.
– Tu stabdei, žąsine?! – pasiteirauja vairuotojas.
– Ne, ne aš, – išsigąsta policininkas.
– Tai gal tu? – klausia jis kito pareigūno.
– Ne, aš nestabdžiau, – puola atsikalbinėti ir antrasis.
– Klausykit, vyrukai, geriau jau grąžinkit man teises, – staiga pareiškia „zapuko“ vairuotojas, – arba aš pasakysiu, kuris stabdė.