Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-11-24

Škotas vairavo girtas iki negalėjimo

  
Škotas vairavo girtas iki negalėjimo
© Flickr.com nuotr.
Policininkai išsižiojo pamatę alkotesterio rodmenis.
Kaltinamasis teigė neatsimenąs, kad vairavo, o sulaikytas nesuvokė, ką daro.

Policijos pareigūnai Škotijoje sulaikė vairuotoją, kuriam nustatytas „astronominis“ girtumo laipsnis, leidžiamą normą viršijantis kelis kartus.

Dundee miesto teismas iš 32 metų vietos gyventojo Marko Smitho atėmė teisę vairuoti 3 metams bei įpareigojo 200 valandų neatlygintinai dirbti.
Tokia sankcija škotui skirta už tai, jog jis spalio pabaigoje sulaikytas vairuojantis visiškai girtas. Teismui liudiję pareigūnai tikino, jog po patikrinimo alkotesteriu įtaisas parodė skaičius, kuriuos policininkai apibūdino žodžiu „astronominiai“ – M. Smitho organizme buvo beveik 3 promilės alkoholio.
 
Tai šešis kartus daugiau nei leidžiama šioje šalyje: prie vairo galima sėsti, jeigu alkoholio kiekis neviršija 0,5 promilės.
 
Kaltinamasis teigė neatsimenąs, kad vairavo, o sulaikytas negalėjo suvokti, ką daro. Toks jo elgesys buvo itin pavojingas, mat vyras automobiliu važiavo miesto centre, greta prekybos centro, kurio teritorijoje įprastai yra daug žmonių.
 
„Noriu pabrėžti, jog girti vairuotojai žaloja ir žudo žmones. Dabar suprasite savo besaikio gėrimo pasekmes“, – kaltinamajam sakė šerifas Alastairas Brownas.
 
Kovojant su neblaiviais vairuotojais prieš dvejus metus Škotijoje leistina alkoholio riba buvo sumažinta nuo 0,8 iki 0,5 promilės. Anglijos ir Velso keliuose vis dar galioja 0,8 promilės taisyklė.
 
  

Žymos: Alkoholis, Škotija, bausmė, neblaivūs vairuotojai, leistina riba,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žurnalistas fermeriui:
– Kaimynai iš jūsų nevagia?
– Nevagia.
– O kodėl prie vištidės padėtas šautuvas?
– Va, todėl ir nevagia...