Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Viktorija Rinkevičiūtė   |   2015-06-16

Teisiamo lietuvio neviltis: „Aš nekaltas, čia diskriminacija!”

  
Teisiamo lietuvio neviltis: „Aš nekaltas, čia diskriminacija!”
© Asociatyvi Flickr nuotr.
Neteisingai apkaltintas besijaučiantis lietuvis už grotų sako sės, nes yra lietuvis
Turbūt dėl to, kad lietuvis esu, nu. Nes užsienietis. Galvoja, užsienietis ir viskas.

Į „Tiesos” redakciją kreipėsi lietuvis, prisiekusiųjų teismo pripažintas kaltu dėl itin sunkaus nusikaltimo. Tačiau vyriškis, kuriam šiandien turi būti paskirta bausmė, dievagojasi buvęs neteisingai apkaltintas, nes yra užsienietis.

Dėl prieš dvejus metus Worthinge, Lancingo miestelyje, balandį įvykusių muštynių lietuviui Povilui (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) buvo pateikti iš viso keturi kaltinimai.
28-erių alytiškis apkaltintas ir policijos pareigūnės užpuolimu metaline lazda. Pareigūnė teisme užpuoliką atpažino.
 
„Kad mane mentė kažkokia atpažino, čia nesąmonė,” - „Tiesai” sakė vyriškis.
 
Esą prieš porą metų Povilui šeštadienio naktį paskambino draugas ir pasakė, kad jo brolis galėjo įsivelti į muštynes. „Nelabai kreipiau dėmesį, nes buvo vėlus vakaras, miegojau. Kol kitą rytą pas mano draugę neatėjo mano brolio žmona ir nepasakė: „Kur jis yra, aš jo ieškau?”, - pasakojo Povilas.
 
Susirūpinęs dėl brolio, jis paskambino į vietinę policijos nuovadą. Ten sužinojo, kad brolis sulaikytas dėl muštynių, ir policija jau yra pakeliui pas jį patį pokalbiui. Vyras davė pareigūnams savo adresą, jų nesulaukę, po pusvalandžio dar kartą paskambino į nuovadą.
 
„Jie atvažiavo, aš atidariau duris, jie man pateikė keturis kaltinimus ir išsivežė mane. Matė mama mano, kai mane išsivežė, matė mano brolio žmona, kuri atėjo pas mane pagalbos,” – apie įvykius pasakojo Povilas.
 
Už grotų jis praleido devynias dienas: dvi – arešinėje ir savaitę – kalėjime. „Brolį pamačiau kalėjime tik, kai mus teisė,” - „Tiesai” sakė vyras.
Abu broliai buvo paleisti už užstatą, jie metus turėjo nešioti specialias apyrankes, kurios rodo jų buvimo vietą.
 
Tačau šiandien teisėjas jiems už nusikaltimą turėtų paskirti bausmę, mat prisiekusiųjų teismas Povilą pripažino kaltu, o jo brolis pats prisipažino įvykdęs nusikaltimą.
 
Nors užpuoliką oficialiai atpažino ir policijo pareigūnė, ir per incidentą sumuštas vietinis dantistas su drauge, Povilas su kaltinimais nesutinka.
 
„Nesuprantu, kaip jie neatliko savo darbo? Kai mane apklausinėjo, aš daviau savo parodymus, turėjau alibi - atvažiavo buvusi draugė net iš Lietuvos, kai buvo teismas, duoti savo parodymų. Ir ką aš daviau pagal parodymus, jie visko nepatikrino. Ir taip paėmė mane nekaltai,” – dievagojosi vyriškis.
 
Iš Dzūkijos kilęs vyras teigė, kad policija nešnekėjo nei su jo buvusia drauge, nei su apie į muštynes įsivėlusį brolį jam pranešusiu draugu. Esą ir pareigūnė, ir dantistas prieš atpažinimo procedūrą jau matė
Povilo nuotrauką „Facebooke”, tad natūralu, kad jo veidas pasirodė pažįstamas.
 
„Ji mane kaltina, kad aš mečiau iš metalinės lazdos į ją, kad jai koją sužalojau. Ne, manęs ten net nebuvo, mano pirštų antspaudų nėra ten. Teisme netgi buvo tos trys lazdos parodytos ir nėra mano pirštų atspaudų, nieko nėra,” - „Tiesai” sakė nevilties apimtas vyras.
 
Vyras jaučiasi diskriminuojamas dėl to, kad yra lietuvis, mat policija jo kaltei įrodyti nesurinko pakankamai įrodymų.
 
„Tai kas čia, rasizmas, diskriminacija? Nepatikslinta visa versija mano, aš tikrai jaučiuosi nekaltas ir aš žinau, kad esu nekaltas ir aš jiems pasakiau, bet jie nepatikslino viso šito dalyko. Tai kaip tai pavadinti?” – klausė vyriškis.
 
„Sėdi trys lietuviai teismo suole, sėdi dvylika prisiekusiųjų, visi anglai. Ateina policijos pareigūnė, jinai pasakoja savo istoriją. Tiki ja, ar tikės vienu iš tų, kurie sėdi teisiamųjų suole? Aišku, kad tikės mente angle. Ateina dantistas, jisai kalba savo, net parodė į mane, kad aš jį mušiau. Bet kad aš ten net nebuvęs. Gerai, jeigu aš būčiau mušęs, prisipažinčiau,” – sakė Povilas.
 
„Turbūt dėl to, kad lietuvis esu, nu. Nes užsienietis. Galvoja, užsienietis ir viskas,” – šnekėjo anglų policininkų darbų nusivylęs lietuvis.
 
Vyrui su broliu teisme šiandien turėtų būti paskirta bausmė. Anot Povilo, pagal visus keturis kaltinimis jam gali kliūti ir maksimali dešimties metų laisvės atėmimo bausmė, o po to – deportavimas. Visa vyro šeima gyvena Anglijoje.
 
 
  

Žymos: Nusikaltimas, Viktorija Rinkevičiūtė, Anglijos policija, Anglijos lietuviai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Aš taip noriu ėsti!
– Onyte, mergaitės ne ėda, o valgo.
– Valgyti aš norėjau prieš aštuonias valandas, o dabar noriu ėsti.