Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, West-midlands.police.uk   |   2019-09-06

Už pasikėsinimą nužudyti lietuvis sės 28 metams

  
Už pasikėsinimą nužudyti lietuvis sės 28 metams
© west-midlands.police.uk
Martynas Okmanas

Jungtinės Karalystės kalėjimą papildys dar vienas lietuvis. 28-erių Martynas Okmanas už užpuolimą ir pasikėsinimą nužudyti nuteistas net 28 metams laisvės atėmimo, skelbia užsienio žiniasklaida.

Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo, kaip pernai gruodį M. Okmanas Solihull mieste ramiu žingsniu ateina prie vienos šeimos namų. Palaukęs, kol sutuoktinis išeis į darbą, lietuvis įsibrovė į namus, kuriuose tuo metu buvo 51-erių dviejų vaikų mama.
Pastaroji, pagalvojusi, kad pro duris įsiveržė vagis, metė į užpuoliką prabangų „Rolex“ laikrodį, tačiau M. Okmanui reikėjo ne jo.
 
Išsigandusi moteris šaukėsi pagalbos. Šaukė ji ir ant lietuvio, kad šis išeitų. Jai susigūžus ir atsisėdus ant sofos, vyras nieko nelaukęs išsitraukė šaunamąjį ginklą ir nusitaikė į ją.
 
Pirmoji kulka pataikė į moters petį. Iššovęs antrą kartą, M. Okmanas peršovė jai ranką.
 
Sukaupusi paskutines jėgas, moteris sugebėjo pabėgti pas kaimynus, o ją užpuolęs lietuvis nuskubėjo į netoliese jo laukusį „BMW“ markės automobilį.
51-erių nukentėjusioji namuose buvo, nes ilsėjosi po vėžio gydymo. Po šio įvykio ją ištiko šokas, atsiliepęs ir jos sveikatai. Moters, kurios tapatybė neatskleidžiama, būklė pablogėjo.
 
Iš pradžių lietuvis savo kaltę neigė, tačiau Birmingham karūnos teismas jam pateikė rimtus kaltinimus su dar rimtesniais įrodymais.
 
Teisėjas sakė: „Šio nusikaltimo motyvas yra labai mįslingas. Lietuvis neduoda parodymų, tačiau įrodymai rodo, kad ataka buvo planuota, naudotas ginklas vis dar nerastas. M. Okmanas veidą buvo prisidengęs kauke ir gaubtu, į auką šovę keletą kartų, o tai reiškia, kad jis buvo pasiruošęs nužudymui.“
 
Bylos tyrėjai išsiaiškino, kad automobilis, kuriuo nusikaltėlis pasišalino iš įvykio vietos, buvo su suklastotais numeriais, o po trijų dienų per „Eurotunnel“ pabėgo iš JK.
 
Kalėdoms lietuvis M. Okmanas buvo grįžęs į Lietuvą, tačiau jam parvykus į JK, pareigūnai jį sugavo vasario 22 d. Savo namuose vyras buvo duris užbarikadavęs baldais, sulaikomas priešinosi.
 
 
  

Žymos: Policija, Lietuvis, Birmingham, solihull, Martynas Okmanas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Grįžta Petriukas namo, ir mama jo klausia:
– Petriuk, kodėl tu šlapias?
– Mes su Jonuku žaidėm ,,Šuo ir krūmas“, tai aš buvau krūmas...