Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-02-13

Vagių grobis – milijoninės vertės

  
Vagių grobis – milijoninės vertės
© pixabay.com
Ilgapirščiai nusiteikė į itin vertingas knygas.
Vertingiausia iš pavogtų knygų kainuoja net 215 tūkst. svarų sterlingų.

Filmo scenarijaus verta vagystė įvykdyta Vakarų Londone – įsibrovėliai sugebėjo nugvelbti vertybes, kurios buvo saugomos itin moderniomis saugos priemonėmis.

Sausio 30-osios naktį į netoli Heathrow oro uosto esantį sandėlį įsibrovę ilgapirščiai padarė 2 milijonų svarų sterlingų nuostolį. Jie nusitaikė į itin vertingas istorines knygas.
Nugvelbti ankstyvieji Galilėjo Galilėjaus, Izaoko Niutono, Leonardo da Vinčio darbai, 1569 metais išleista Dantės „Dieviškoji komedija“. Vertingiausia iš pavogtų knygų – 1566 metais išleista astronomo Mikalojaus Koperniko knyga, kuri vertinama net 215 tūkst. svarų sterlingų.
 
Šiai vagystei itin gerai pasiruošta – ją įvykdę asmenys pateko ant sandėlio stogo, išgręžė jame skyles ir naudodami alpinistinę įrangą iš 12 metrų aukščio nusileido žemyn, tiesiai ten, kur knygos buvo laikomos. Tokiu būdu jie išvengė judesio daviklių bei kitų saugumo sistemos prietaisų.
 
Informuota, kad pagrobta iš viso 160 vertingų leidinių, kurių vargu ar bus parduodami oficialiuose aukcionuose. Žmones, turinčius bet kokios informacijos apie pavogtas vertybes, policija prašo nedelsiant susisiekti su pareigūnais.
  

Žymos: Heathrow oro uostas, vagystė, vertingos knygos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Rado žmogelis pinigų. Perskaičiuoja... Žiūri – trūksta!