Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC   |   2018-01-23

Vidinis terorizmas: jaunas britas planavo skerdynes klube 

  
Vidinis terorizmas: jaunas britas planavo skerdynes klube
© Google Street View nuotr.
Žudynes norėta surengti šiame pastate.
Vaikinas aiškiai demonstravo savo neapykantą visoms Jungtinėje Karalystėje gyvenančioms mažumoms

Prieš teismą stojo jaunas britas, sulaukęs kaltinimų terorizmu ir grasinimu nužudyti. Jis sulaikytas netoli tos vietos, kur planavo išpuolį – prie Barrow mieste esančio gėjų klubo.

 Adolfą Hitlerį ir nacizmą garbinantis 20-metis Ethan’as Stable’as praėjusiųu metų birželį norėjo surengti skerdynes vietos aludėje, kurioje šventę organizavo gėjų bendruomenė.
Jaunuolis apie savo planus pasigyrė vieno socialinio tinklo grupėje, vienijančioje bendraminčius, tačiau bauginančią jo žinutę pamačiusi mergina pranešė apie tai policijai.
 
Į pranešimą reagavę pareigūnai jaunuolį sulaikė tos pačios dienos vakare netoli minėtos aludės, įtariamasis buvo padaręs pastato nuotraukų. Valstybinis kaltintojas Leeds’o karūnos teismui teigė, jog tai buvo paskutinis pasiruošimo žingsnis prieš imantis veiksmų.
 
Tyrimo metu vaikino namuose rastas didžiulis peilis bei sprogstamosios medžiagos, paaiškėjo, jog jis domėjosi sprogmenų gamyba, šaunamaisiais ginklais, o jo susižavėjimą nacistais rodė rankovės raištis su svastika, kuriuos dėvėjo Hitlerio sekėjai.
 
E. Stable’as aiškiai demonstravo savo neapykantą visoms Jungtinėje Karalystėje gyvenančioms mažumoms, o ypač – homoseksualiems asmenims.
Kaltinamasis, kuriam gresia ilgi metai nelaisvės, įtarimus neigia. Teismas jo bylą išnagrinėti planuoja per ateinančias dvi savaites.
Įtariamasis. Facebook nuotr.
 
  

Žymos: Terorizmas, seksualinės mažumos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Stovi žolės prisirūkęs narkomanas prieš veidrodį ir stebisi:
– Ir ten aš... Ir čia aš...
Tuo metu pasigirsta durų skambutis.
– Kas ten?
– Aš!
– Va, ir ten aš...