Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2015-03-26

Anglijos mokyklos: baudos už šeimos atostogas

  
Anglijos mokyklos: baudos už šeimos atostogas Vaiką iš mokyklos išleisti gali tiktai mokyklos vadovai esant ypatingoms aplinkybėms.
Tėvai gali būti nubausti iki 2500 svarų bauda arba kalėjimu iki 3 mėn.

Kyla vis didesnis nepasitenkinimas dėl naujo vyriausybės priimto draudimo moksleiviams išvykti atostogų ne mokyklose nustatytų atostogų metu. Mokyklų tarybų vadovai teigia, kad griežtos taisyklės turėtų būti sušvelnintos, o sprendimą ar išleisti vaiką išvykti mokslo metų metu turėtų priimti moksleivių mokytojai, - rašė portalas theguardian.com.

Pagal neseniai priimtus pakeitimus, be leidimo vaiką iš mokyklos pasiėmę tėvai bus nubausti 60 svarų bauda, kuri išaugs iki 120 svarų jos nesumokėjus per 21 dieną. Ir toliau vėluojant sumokėti baudą, tėvai gali būti nubausti iki 2500 svarų bauda arba kalėjimu iki 3 mėn.
Pagal dabar egzistuojančias taisykles, vaiką iš mokyklos išleisti gali tiktai mokyklos vadovai esant ypatingoms aplinkybėms. Šis įstatymas ignoruoja faktą, kad šeimos gyvenimas nėra toks paprastas ir gali atsirasti įvairių aplinkybių, dėl kurių vaikas negalėtų dalyvauti pamokose.
 
Griežtos taisyklės buvo įvestos praėjusiais metais, norint užtikrinti, kad vaikai neatsiliktų nuo bendros mokymosi programos, o mokytojams nereiktų skirti papildomo laiko darbui su pamokas praleidusiais mokiniais. Tuo tarpu oponentai teigia, kad išvykti atostogų mokslo metų metu nėra rimta priežastis praleisti pamokas.
 
Teigiama, kas pati iniciatyvos idėja, jog kiekvienas vaikas turi lankyti pamokas, yra sektina ir skatinama. Tačiau atsiranda tokių atvejų, kaip religinės šventės, vestuvės, laidotuvės arba „kartą gyvenime pasitaikančios” galimybės, kuomet
tėvai turi teisę nuspręsti, kas jų vaikui yra svarbiau.
 
Taip pat tėvai, atostogas planuojantys mokyklų atostogų metu žino, kad norint skirti laiko išvykoms su šeima šiuo metu už viską tenka mokėti bent dvigubai daugiau.
 
„Šis draudimas yra pernelyg supaprastintas. Visai neatsižvelgiama į faktą, kad šeimos gyvenimo aplinkybės nevisada būna tik juoda ir balta”, - sakė bendruomenės asociacijos (angl. Local Government Association) vadovas Davidas Simmondsas.
 
„Mes neturėtume skatinti sistemos, kurioje šeimos atostogas sau leisti gali tik pasiturinčios šeimos. Vaikams taip pat turėtų būti laista kelias dienas nepasirodyti mokykloje šeimos netekčių metu. Ši sistema turi būti lankstesnė”, - pridėjo D.Simmondsas. 
  

Žymos: Atostogos, Vaikai ir tėvai, Anglijos mokyklos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žurnalistas atvykęs į Rusiją klausia ruso:
– Girdėjau, kad jūsų šalyje problemos su alkoholiu?
– Problemos su alkoholiu?! Nemanau. Be alkoholio – tai jau problemos...