Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2015-09-14

Apklausa: net pusė Britanijos vaikų mokyklose patiria patyčias

  
Apklausa: net pusė Britanijos vaikų mokyklose patiria patyčias Tik ketvirtadalis apklaustųjų manė, kad anti – patyčių programos yra veiksmingos.

Atlikus nacionalinę apklausą paaiškėjo, kad Britanijos vaikai susiduria su rimta problema - net pusė apklaustųjų prisipažino mokyklose patiriantys patyčias, - pranešė portalas theguardian.com.

Ne paslaptis, kad mokykla – labiausiai paplitusi patyčių vieta. Daugumoje šalies mokymo įstaigų taikoma prieš patyčias nukreipta politika, tačiau tik ketvirtadalis iš 1500 apklaustųjų mano, kad tokios programos yra veiksmingos. Tyrimą atliko su patyčiomis kovojanti kampanija „Good Morning Britain’s Action!“
Net 49 proc. iki 18 metų amžiaus jaunuolių atskleidė, kad mokykloje iš jų šaipomasi. Ketvirtadalis patyčias patyrusių vaikų manė, kad buvo pasirinkti dėl savo išvaizdos, o 13 proc. suvokė, kad kiti vaikai juokiasi iš jų višsvorio.
 
Paaiškėjo, kad 80 proc. nukentėjusiųjų buvo išplūsti kitų žmonių akivaizdoje. 6 vaikai iš 10-ies pripažino patys stebėję, kaip iš kitų vaikų tyčiojasi bendraamžiai. Laimei, bent 8 iš 10 vaikų tikino pranešę apie tai suaugusiems ar mokytojams, o likę 2 nemanė, kad kas nors galėtų tai sustabdyti ar padėti pašaipų aukoms.
 
Susanna Reid, „ Labas rytas, Britanija“ vedėja, tyrimo rezultatus pavadino šokiruojančiais. „Tikimės, kad Good Morning Britain‘s Action“ padės didinti informuotumą apie patyčias, ypač tarp moksleivių“, - sakė reporterė.
 
„Tiesa“ primena apie ne per seniausiai atskleistą dar vieną gąsdinančią statistiką – per pastaruosius 4 metus mokyklose išžaginti 645 jaunuoliai.
 
  

Žymos: Apklausa, Vaikai, Anglijos mokyklos, Patyčios

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sekmadienio popietė. Turtingo Anglijos lordo dvaras. Seras sėdi fotelyje, skaito laikraštį. Įeina tarnas.
– Sere, gal būtų galima įsipilti stiklinę vandens iš grafino?
Lordas, nepakeldamas akių nuo laikraščio:
– Žinoma, Džonai, prašom.
Tarnas įsipila ir išeina su stikline. Po kiek laiko grįžta:
– Sere, gal būtų galima įsipilti dar vieną stiklinę vandens?
– Žinoma, gali įsipilti.
Tarnas vėl įsipila ir išeina. Po kiek laiko vėl grįžta:
– Sere, gal būtų galima įsipilti dar vieną stiklinę vandens?
– Prašau. Tik, Džonai, kam tau tiek vandens?
– Gaisras, sere.