Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-08-18

Brangsta studijos JK universitetuose

  
Brangsta studijos JK universitetuose
© Flickr.com nuotr.
Pakeltas maksimalus studijų įkainis, kai kurie universitetai tuo pasinaudojo.
Tikėtina, kad vietų būsimiesiems studentams bus pasiūlyta dar daugiau.

Šiais metais Jungtinės Karalystės aukštosiose mokyklose – rekordiškai daug pasiūlymų studijuoti, tačiau brangsta ir mokslų kaina.

Universitetų ir kolegijų priėmimų tarnyba (The Universities and Colleges Admissions Service, UCAS) skelbia, jog šiemet aukštosios mokyklos pasirengusios priimti 424 tūkst. studentų. Primenama, kad tai – negalutiniai skaičiai, tikėtina, kad vietų būsimiesiems studentams bus pasiūlyta dar daugiau.
Aukštosiose mokyklose gali studijuoti Jungtinės Karalystės mokyklas A ir AS lygiais baigę mokiniai, taip pat užsieniečiai, kurių baigimo rezultatai atitinka britiškuosius standartus.
 
Manoma, kad rekordiškai daug pasiūlyta dėl to, kad buvo panaikinti apribojimai universitetams. Todėl laukiama tikros kovos rinkoje.
 
Pažymima, kad šiais metais didėja ir mokesčio už studijas „lubos“ – maksimalus įkainis. Lig šiol jis siekė 9000 svarų sterlingų už metus, o nuo ateinančio rudens universitetai už šį laikotarpį bus galima prašyti 9250 £. Kai kurie universitetai tuo pasinaudojo ir jau pritaikė naują įkainį.
 
  

Žymos: Universitetas, Mokslas Anglijoje,, Aukštasis mokslas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Karstadirbių, duobkasių ir pan. susirinkimas. Sprendžiama, kaip būtų galima pagerinti darbą. Kalba įvairių kapinių ir dirbtuvių atstovai:
– Siūlau laidoti be karstų, tada mažiau medžiagų sunaudosim!
– Taip, geras pasiūlymas, o dar siūlau laidoti ne gulomis, o stačiomis – tada sutaupysim vietos kapinėse, ir duobkasiams darbo bus mažiau!
– O aš siūlyčiau juos užkasti tik iki pusės – tada darbo duobkasiams dar labiau sumažės, be to, nereikės statyti paminklų!
– Tikrai! O jei mes dar jų rankas sukabinsime, išeis puiki tvora aplink kapines!