Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   mirror.co.uk   |   2015-04-11

Dėl imigrantų 20 tūkst. vaikų negaus vietos mokykloje

  
Dėl imigrantų 20 tūkst. vaikų negaus vietos mokykloje
© Flickr nuotr.
Anglijoje tūkstančiai vaikų negauna vietos mokykloje.
Tokiame mieste kaip Londonas kelionė iki mokyklos gali užtrukti apie valandą ar pusantros.

Dešimtys tūkstančių moksleivių Anglijoje kitą savaitę gali nepakliūti į savo pasirinktas valstybines pradines mokyklas. Dėl vietų stygiaus kaltinamas kūdikių bumas ir per didelis imigrantų skaičius.

Kaip pranešė naujienų portalas mirror.co.uk, dėl padidėjusio gimstamumo ir imigrantų skaičiaus, šiemet daugiau nei 20 tūkst. moksleivių gali nepatekti į norimas valstybines mokyklas.
Ekspertai perspėjo, kad dėl to nemažas skaičius vaikų turės eiti į gerokai toliau esančias mokymo įstaigas.
 
Siekdamos susidoroti su vis augančiu moksleivių skaičiumi kai kurios mokyklos klases turėjo įkurdinti nenaudojamose patalpose, pastatyti specialius priestatus arba sujungti klases.
 
Ketvirtadienį daugiau nei 600 tūkst. moksleivių Anglijoje turėtų sužinoti, į kurią pagrindinę mokyklą gavo paskyrimą.
 
Tėvams padedantis rengti apeliacijas dėl paskyrimų ekspertas Mattas Richardsas jau sulaukė nerimaujančių tėvų skambučių.
„Labai tikėtina, kad šiemet bus nemažas tėvų skaičius, kurių atžalos išvis nebus priimtos į jokią mokyklą, ką jau kalbėti apie jų pasirinktą mokyklą,” – įspėjo ekspertas.
 
„Vaikams bus liepta į mokyklą keliauti didelius atstumus – dvi ar daugiau mylių – ten, kur yra mažesnė paklausa. Tokiame mieste kaip Londonas kelionė iki mokyklos gali užtrukti apie valandą ar pusantros,” – sakė M. Richardsas.
 
Buckinghamo universiteto švietimo profesorius Alanas Smithersas teigė, kad mokinių skaičių it ant mielių išaugino dosnios pašalpos, imigracija ir karjeros siekiančių moterų sprendimas vaikus gimdyti vėliau.
 
„Turime nepažabotą imigraciją ir didžioji dalis pas mus atvykusių žmonių turi gerokai didesnes šeimas,” – teigė profesorius.
 
Pernai į savo norimą valstybinę pagrindinę mokyklą nepateko 77 tūkst. vaikų, tačiau jie gavo vietas kitur. Beveik keturi tūkstančiai moksleivių išvis liko be mokyklos suolo.
 
 
  

Žymos: Švietimas, Anglijos mokyklos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras nusprendė išsiskalbti drabužius. Pasisukiojęs šalia skalbimo mašinos, riktelėjo:
– Brangioji, kokį režimą reikia nustatyti?
– Pasižiūrėk, kas parašyta ant tavo marškinėlių.
– „Žalgiris“ - mūsų komanda!“