Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-01-06

Egzaminų laiką gali pakoreguoti Ramadanas

  
Egzaminų laiką gali pakoreguoti Ramadanas Tai ne pirmas bandymas dėl Ramadano keisti Anglijos mokyklų egzaminų tvarkaraštį.

Planuojant šių metų egzaminų sesijos tvarkaraštį Anglijos mokyklose siūloma atsižvelgti į Ramadaną, kad islamą išpažįstantys mokiniai nepajustų jokios tradicijos pasninkauti įtakos.

Šalies mokyklose A lygio ir žemesnės kvalifikacijos egzaminų sesija prasideda gegužės pabaigoje ir tęsiasi beveik visą birželį. Tuo tarpu Ramadanas šiemet prasidės birželio 5-ąją ir baigsis lygiai po mėnesio. Šiuo laikotarpiu musulmonai laikosi pasninko ir nevalgo nuo aušros iki saulėlydžio.
Todėl pasigirdo siūlymų, kad egzaminai prasidėtų kuo anksčiau ryte, kol islamą išpažįstantys mokiniai yra mažiausiai išalkę - taip esą religinė tradicija neturėtų jokios įtakos musulmonų vaikams.
 
Kol kas pasiūlymas tik ir lieka pasiūlymu, nors Anglijos Vaikų komisaro tarnybos (Children's Commissioner for England) vadovė Anne Longfield patvirtino, jog derybos dėl galimų pakeitimų tebevyksta. Reaguodama į tokias kalbas už egzaminų tvarkaraščius atsakinga Jungtinė taryba kvalifikacijoms pateikė pareiškimą, kuriame teigiama, jog kasmet planuojant egzaminus atsižvelgiama į įvairiausias nuomones įskaitant ir religinių grupių pastebėjimus.
 
Tai ne pirmas bandymas dėl Ramadano keisti Anglijos mokyklų egzaminų tvarkaraštį - analogiškas siūlymas buvo pateiktas ir 2014 metais.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Parke sėdi du pensininkai.
– Kas naujo? – klausia vienas.
– Nieko, nebent tai, kad sėdim ant šviežiai dažyto suoliuko, – atsako kitas.