Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-12-13

Kaip išmokti užsienio kalbą?

  
Kaip išmokti užsienio kalbą? Pažinkite kalbų pasaulį!

Gebėjimas varijuoti užsienio kalbomis šiais laikais yra neatskiriama dalis nuo šiuolaikinio, laisvai mąstančio ir ryžtingo žmogaus. Užsienio kalbų mokėjimas atveria daugybę galimybių, atveria duris į pasaulį. Tačiau kalbas mokytis būna gana sudėtinga, o dažnai pritrūksta ir motyvacijos. Jei nusprendėte praplėsti kalbinį bagažą, dalinamės patarimais, kurie galbūt padės į kalbų mokymąsi pažvelgti kitaip.

Žinokite, kodėl tai darote
Tai gali skambėti, kaip labai akivaizdus dalykas tačiau, jei neturite jokios priežasties - motyvacija mokytis naują kalbą, išgaruos labai greitai. Pavyzdžiui, noras ką nors nustebinti įmantriais kitos kalbos žodžiais, nelabai gera priežastis, tačiau noras susirasti ta kalba kalbančių draugų - jau kur kas geriau. Taigi, išsikelkite tikslą. Taip kalbos mokymasis netaps neįveikiama užduotimi.
Raskite žmogų, kuris taip pat norėtų mokytis kalbos
Mokytis vienam, gali būti labai liūdna ir sudėtinga, tad susiraskite sau porininką. Pasiūlykite, draugui, kuris taip pat nori išmokti tą pačią kalbą. Turėdami porininką, būsite nuolat skatinami, o mokymosi procesas bus smagus ir linksmas. Mokydamiesi kartu, galėsite vienas kitą išmokyti naujų dalykų.
 
Kalbėkite su savimi
Jei neturite su kuo pasikalbėti, nesidrovėkite, kalbėkite su savimi. Tokiu būdu, išmoktos frazės ir žodžiai ilgiau išliks Jūsų galvoje, o nuolat juos kartojant įgysite pasitikėjimo savimi ir nebekils problemų kalbant su kalbos vartotojais.
 
Mokykitės kalbos linksmai!
Kalbos vartojimas yra labai kūrybiškas užsiėmimas. Verta pagalvoti, kaip kalbos mokymąsi paversti linksma veikla. Kad nebūtų nuobodu, galite kurti dainas, kurti eilėraščius su naujais žodžiais, kuriuos išmokti sunkiau. Mokydamiesi su draugu galite kurti juokingus dialogus ir daug daug kalbėti.
 
Būkite tarsi vaikai
Jau seniai įrodyta, kad vaikai mokosi daug greičiau ir ne todėl, kad jų protas imlesnis, tiesiog jie nebijo ir yra linkę viską išbandyti. Mokydamiesi kalbų, vaikai tarsi žaidžia su kalba, o svarbiausia – jie nebijo daryti klaidų. Suaugusiųjų pasaulyje klaidų darymas dėl požiūrio į suaugusį žmogų jau tapo tabu. Tačiau mokantis kalbų vertėtų tai pamiršti ir nesidrovėti, nes tik darydami klaidas kažką išmokstame.
Išeikite iš komforto zonos
Komforto zona – tai yra sritis, kurioje veikiame mums įprastai. Ta yra vieta, kurioje mums lengva ir saugu taikyti turimus įgūdžius bei gebėjimus. Mokantis kalbos, taip pat egzistuoja komforto zona, iš kurios būna labai sudėtinga išeiti. Tačiau, kad ir kaip bebūtų baisu, tai yra vienintelis būdas vystyti kalbines žinias ir jas įtvirtinti. Nesvarbu kiek laiko praleisite prie knygų bandydami „iškalti“ žodyną ar gramatikos taisykles, kol nepradėsite kalbos vartoti, tol nepajudėsite iš vietos. Stumkite save iš komforto zonos: kalbėkite su nepažystamais žmonėmis, klauskite kelio, užsisakykite maisto, visa tai Jums padės pajusti pasitikėjimą savimi
 
Klausykite
Prieš pradėdami vartoti kalbą išmokite klausyti. Kiekviena, pirmą kartą girdimą kalba skamba keistai. Dažnai išgirdę mūsų ausiai svetimus garsus sakome, kad tai „paukščių kalba“, tačiau paklausę kiek ilgiau, prie tų garsų priprantame. Kuo dažniau ir kuo ilgiau klausysite kalbos, kurią norite išmokti, tuo bus lengviau pradėti ją vartoti. Labai geras būdas yra žiūrėti filmus originalo kalba ar klausytis muzikos.
  

Žymos: Kalbos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Traukinyje, vėluojančiame visą valandą, konduktorius reikalauja keleivio bilieto. Keleivis pasipiktinęs:
- Kodėl aš jums turėčiau rodyti bilietą? Pagal tvarkaraštį aš jau namuose!