Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-03-11

King’s Lynne atidaryta lietuviška mokyklėlė

  
King’s Lynne atidaryta lietuviška mokyklėlė
© Lynns News
Keturios lietuvės suvienijo savo jėgas naujos lietuviškos mokyklės įkūrimui.

Vietinis King’s Lynne miesto laikraštis „Lynns News“ pranešė dar vieną gerą naujieną mūsų tautiečiams. Nuo šiol ir šioje vietovėje gyvenantys lietuviai savo atžalas galės siųsti į lietuvišką mokyklėlę, kurioje savaitgaliais bus mokoma lietuvių kalbos, papročių ir tradicijų.

Idėja įkurti savaitgalinę lietuvių kalbos mokyklėlę kilo keturioms draugėms. Jūratė Smukienė, padedama kolegių parengė lietuvių kalbos gramatikos, geografijos ir istorijos pamokėles, kurias ves Audronė Mordasienė, Inga Baublytė-Ulozė ir Jurgita Laibinienė.
Užsiėmimai vyks „Gaywood Chruch Rooms“, 10-13 valandomis, savaitgaliais. Viena iš mokyklėlės įkūrėjų J. Smukienė sakė, kad tokios įstaigos įkūrimą padiktavo jos draugai ir pažįstami. Anot moters, vaikai pradėję lankyti angliškus darželius ir mokyklas greitai perima naują kalbą ir pamiršta gimtąją. Siekiant, kad vaikai išsaugotų gimtosios kalbos įgūdžius ir galėtų susikalbėti su savo tėveliais bei giminaičiais, buvo įkurta dar viena švietimo įstaiga lietuvių vaikams, kurių King‘s Lynne gyvena tikrai nemažai.
 
Jau nuo pat atidarymo į mokyklą užsirašė 15 vaikų, taip pat tikimasi, kad ateityje mokyklėlę lankys dar daugiau vaikų. Užsiėmimai pritaikyti 3-12 metų vaikams. Norintiems lankyti mokyklėlę, trys mėnesiai užsiėmimų kainuos 130 svarų.
 
Tikimasi, kad žaidimų, dainų ir šokių pagalba mokymosi procesas vaikams bus priimtinesnis ir lengviau įsisavinamas. Tuo tarpu vyresnieji vaikai daugiau susipažins su geografija, istorija ir lietuvių tradicijomis. Mokyklos įkūrėja pripažino, kad iš vaikų, lankančių angliškas mokyklas, nesitikima, jog jie puikiai kalbės ir lietuviškai, tačiau tokios pamokos jiems turėtų bent padėti nepamiršti gimtosios kalbos pagrindų ir išsaugoti gebėjimą susišnekėti lietuviškai.
 
 
  

Žymos: Švietimas, Lietuviai Anglijoje, Gyvenimas Anglijoje, Anglija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Biologijos pamoka. Mokytoja sako:
– Petriuk, kai pasakoju apie beždžiones, žiūrėk ne pro langą, o į mane!